Haber Detayı
12 Ağustos 2018 - Pazar 14:05
 
Yenimahalle-Yakacık'ta Kurban Pazarlıkları Başladı
Yenimahalle Belediyesi’nin Yakacık’ta 300 bin metrekarelik alana kurduğu Başkent’in en modern hayvan pazarınaTürkiye'nin dört bir yanından gelen kurban satıcıları, kurbanlıkları ile giriş yaptı vesıkı pazarlıklar başladı.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle-Yakacık'ta Kurban Pazarlıkları Başladı

300’e yakın çadırın kurulduğu Yakacık’ta 4 bin civarıbüyükbaş, 2 bine yakın küçükbaş kurbanlık görücüye çıktı.

Canlı etin kilosu 22 TL

Dolar, Euro ve altındaki sürekli artış ile art arda gelen zamlar kurban pazarına da yansıdı. Canlı etin kilosu kurban alanlarında ortalama 22TL’den alıcısını ararken kıt kanaat dini vecibelerini yerine getirmeye çalışan vatandaşlar da havyan satıcılarıyla pazarlığa tutuştu.

Modern, temiz ve güvenli ortamıyla Ankaralıların tercihi olan Yakacık’ta aileler pazarlıklar yaparken, küçük misafirlerin hayvan dostlarıyla kısa sürede kurduğu masum diyalog da yüzlerde tatlı bir tebessüm oluşturdu.

Kurbanlıklara sıkı denetim

Yenimahalle Belediyesi veteriner hekimleri ile Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerinin hazır bulunduğu alanda, gebe ve damızlık değeri yüksek dişi hayvanların yanı sıra 2 yaşını doldurmayan, üretici belgesi, hayvan pasaportu, kulak-küpe bilgisi olmayan kurbanlıkların satışının yapılmasına izin verilmiyor.

Mescitten, kafeteryaya, duşlardan, lokantaya kadar tüm ihtiyaçların düşünüldüğü alanda, belediye temizlik araçları çevre kirliliği ve koku olmaması için gün aşırı temizlik ve ilaçlama da yapıyor. Güvenlik ve zabıta ekipleri ise 24 saat hizmet veriyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle-Yakacık'ta, Kurban, Pazarlıkları, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı