Haber Detayı
04 Ekim 2014 - Cumartesi 22:00
 
Yenimahalle Bayramı Yakacık'ta Yaşadı
Yenimahalle Belediyesi Yakacık Kurban Kesim ve Satış Alanı’nda her yıl olduğu gibi bu yıl sabahın erken saatlerinde kurban kesimine başlandı.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle Bayramı Yakacık'ta Yaşadı

Yenimahalle Belediyesi Yakacık Kurban Kesim ve Satış Alanı’nda her yıl olduğu gibi bu yıl sabahın erken saatlerinde kurban kesimine başlandı.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlar ve besiciler bayram namazlarını Yakacık’a kurulan alanda kıldı. Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras ve Başar Bal da sabahın erken saatlerinde alana gelerek hem çalışmaları yerinde izledi hem de vatandaşlarla bayramlaştı. Yenimahalle Belediyesi tarafından alana kurulan 2’si otomatik toplam 10 kesimhanede vatandaşlar, kurbanlıklarını dini vecibelere uygun olarak kısa sürede kesmenin rahatlığını yaşadı. Kurbanlıklar, modern üniformaları ile işinin ehli kasaplar tarafından kesilirken, hijyen kuralarına özellikle dikkat edildi. Yakacık Kurban Kesim ve Satış Alanı’nda trafik sorunu çözmek amacıyla da bir dizi önlem alındı. Özel araçların alana girmesine izin verilmezken, vatandaşlar kurban alanına servis araçları ile taşındı. Kesimi yapılan kurbanlıklar da yine belediye servis araçları ile alandan çıkarılarak vatandaşlara teslim edildi.

Yakacık’ın ardından Aras ve Bal, Yenimahalle sınırlarındaki kapalı pazar yerlerinde kurulan kurban kesim alanlarını gezerek hem denetimlerde bulundu hem de vatandaşlarla bayramlaştı. Şentepe ve Demetevler kapalı pazar yerlerinde vatandaşlarla sohbet eden Bal ve Aras, olası aksilikleri önlemek amacıyla belediye çalışanlarına uyarılarda bulunarak vatandaşlara her türlü rahatlığın sağlanması talimatını verdiler.

24 SAAT DENETİM 24 SAAT HİZMET

Veterinerlik İşleri, Zabıta, Temizlik İşleri, Sağlık İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü personelinin hazır bulunduğu alanda ekipler, aksilikler yaşanmaması için yoğun bir mesai harcadı. Zabıta ekipleri ise Yenimahalle genelinde cadde, sokak aralarında kurban kesilmesini engelleyerek çirkin görüntülerin yaşanmaması için gün boyu denetim yaptı. Kafeteryadan duşa, elektrik-su bağlantılarından lokantaya kadar tüm ihtiyaçların düşünüldüğü Yakacık’ta ayrıca bobcat adı verilen temizlik araçları gün boyu temizlik yaptı. Bunların yanında sağlık ekibi de, ufak yaralanmalara anında müdahale etti.

Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, tüm Müslüman aleminin sağlık ve esenlik dolu bir bayram geçirmesini diledi. Bayramların iyilik ve güzelliğe vesile olduğunu belirten Yaşar, “Yardımlaşmanın en güzel örnekleri kurban bayramlarında yaşanır. Kurban ibadetini yerine getiren vatandaşlar, eşini dostunu unutmayarak yardıma ihtiyaç duyanların yanında olur, onlara sofrasını açar” dedi.

Kırgınlıkların unutulacağı, sevinç ve dayanışmanın doruğa çıkacağı bir bayram dileyen Yaşar, İslam dünyasında akan kanın da durması temennisinde bulundu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle, Belediyesi, Yakacık, Kurban, Kesim, Satış, Alanı’nda, her, yıl, old
Yorumlar
Haber Yazılımı