Haber Detayı
18 Ekim 2014 - Cumartesi 13:18
 
Yenimahalle Belediyesi'nin 2015 Yılı Bütçesi Onaylandı
Yenimahalle Belediyesi’nin 2015 mali yılı bütçesi, bu yıla oranla yüzde 13 artış göstererek 375 milyon 500 bin lira olarak belirlendi.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle Belediyesi'nin 2015 Yılı Bütçesi Onaylandı

Yenimahalle Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın başkanlığında 2015 yılı mali yılı bütçesini görüşmek üzere toplandı. Başkan Yaşar, göreve geldiği günden bugüne belediye bütçesini halka en iyi hizmeti vermek için harcadığını kaydederek, “Disiplinli çalışma ve kaynakların doğru kullanılması sonucu Yenimahalle Belediyesi’nde bütçenin gerçekleşme oranı, göreve geldiğim günden bugüne yüzde 90’ın altına düşmemiştir. Bu hizmet döneminde de heyecanım çok büyük. Önümüzde büyük projeler var. Yatırımları arttırarak hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Gelir ve giderleri hesap ederek her yıl olduğu gibi bu yıl da denk bir bütçe hazırladıklarını kaydeden Yaşar, “Bütçede önemli olan gelir ve giderin birbirine denk olması ve açık vermemesidir. 2015 yılı bütçesini de yine sağlam adımlarla hazırladık” ifadelerini kullandı.

Bu hizmet döneminde yapacağı projeler hakkında da meclis üyelerine bilgiler veren Yaşar, “Yenimahalle halkına her zaman ayağı yere basan sözler verdim. Yenimahalle halkına olan borcumu ödemek için bu dönemde de var gücümüzle çalışacağız. Verdiğimiz bütün sözleri yerine getireceğiz. Yeni pazar yeri ve sosyal tesisler, kültür merkezleri, kreşler, sağlık ocakları yapacağız. Altyapı ve üst yapı çalışmalarına ara vermeden devam edeceğiz. Yenimahalle’yi daha güzel yarınlara taşımak için el birliği, gönül birliği yapalım” dedi.

Meclis üyelerinden 2015 bütçesini disiplinli bir şekilde kullanmalarını isteyen Yaşar, “2015 yılı bütçesinin Yenimahalle’nin geleceğine ışık tutmasını ve kullanılan her kuruşun Yenimahalle halkı için harcanmasını diliyorum” diye konuştu.

Bütçe görüşmelerinde partileri adına konuşan grup sözcüleri de 2015 yılı bütçesinin Yenimahalle için hayırlı olması temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından bütçenin geneli üzerinde yapılan oylamada, 2015 Yılı Mali Bütçesi kabul edildi.

2014’de 330 milyon olarak belirlenen bütçe, 2015 yılında yüzde 13 artışla 375 milyon 500 bin TL olarak belirlendi. 2013 yılı bütçesi, yüzde 99 oranında gerçekleşirken 2014 yılı bütçesinin de yüzde 99 oranında gerçekleşmesi bekleniyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle, Belediyesi’nin, 2015, mali, yılı, bütçesi, yıla, oranla, yüzde, 13,
Yorumlar
Haber Yazılımı