Haber Detayı
08 Mayıs 2013 - Çarşamba 11:20
 
Yenimahalle Yakacık'ta Tapu Sevinci
2000 yılında yapımı tamamlanmasına rağmen 13 yıldır iskân bekleyen vatandaşların yardımına Yenimahalle Belediyesi koştu.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle Yakacık'ta Tapu Sevinci

Bürokratik engeller yüzünden tapu bekleyen Yakacık Aksa Yapı Kooperatifi sakinleri iskânlarının verilmesinin ardından tapularına kavuştu.

Yıllardır çözüm bekleyen 84 vatandaş önceki gün tapularını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın elinden aldı.

 Yakacık Osman Kurt Camisi’nde düzenlenen törene Başkan Yaşar’ın yanı sıra Aksa Yapı Kooperatif Başkanı Yusuf Aydın, Kurucu Başkanı Osman Kurt ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

Düğüm atmaya değil düğümleri çözmeye geldik

Törende vatandaşların yakın ilgisiyle karşılaşan Fethi Yaşar, göreve geldikleri günden bu yana düğüm atma değil düğümleri çözme anlayışıyla çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Seçimlerden önce verdiği sözleri bir bir yerine getirmenin huzurunu yaşadıklarını ifade eden Yaşar, “4 sene önce ne söz verdiysem o sözlerimi bir bir yerine getirmenin huzurunu yaşıyorum. İskân sorununu çözeceğim dedim çözdük. Tapu sorunlarını çözeceğim dedim çözdük. 50 bin iskan verdik, vermeye de devam edeceğiz” dedi.

Vatandaşın işi ya olacak ya da olacak

Bürokratlarına vatandaşın işlerini halletmeleri için yasaları sonuna kadar kullanmaları konusunda talimat verdiğini sözlerine ekleyen Yaşar,” Kamu kurumlarında vatandaşa en kolay söylenen şey olmaz efendim uygun değil cümlesidir. Benim dönemimde vatandaşın işini yapabilmek için yasaları sonuna kadar kullanacağız” şeklinde konuştu.  

Aksa Yapı Kooperatif Başkanı Yusuf Aydın uzun yıllardan beri devam eden sıkıntılarını çözen Fethi Yaşar ve bürokratlarına teşekkür etti. Aydın “Bizlerin her sorunlarıyla ilgilenen ve her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımız Fethi Yaşar’a teşekkür ediyoruz ”dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: 2000, yılında, yapımı, tamamlanmasına, rağmen, 13, yıldır, iskân, bekleyen, vata
Yorumlar
Haber Yazılımı