Haber Detayı
11 Şubat 2015 - Çarşamba 22:51
 
Yenimahalle Yuva Sakinleri Köprülerine Kavuştu
Yenimahalle sınırları içerisinde bulunan ve köy iken mahalle statüsüne kavuşan Yuva Mahallesi, Yenimahalle Belediyesi’nin hizmetleriyle her geçen gün güzelleşmeye devam ediyor.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle Yuva Sakinleri Köprülerine Kavuştu

Yenimahalle sınırları içerisinde bulunan ve köy iken mahalle statüsüne kavuşan Yuva Mahallesi, Yenimahalle Belediyesi’nin hizmetleriyle her geçen gün güzelleşmeye devam ediyor. Belediye, son olarak mahalleyi ikiye bölen Yuva Köyü deresine köprü yaparak, vatandaşlara büyük kolaylık sağladı. Köy camisinin tam karşısına yapılan ve vatandaşın camiye kolay ulaşımın sağlayan köprü, Yuva Mahallesi sakinlerinin takdirini kazandı.

10 günde yapıldı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, geçtiğimiz günlerde 54 muhtarlığın kapısını tek tek çalarak mahallelerin eksiklerini yerinde tespit etmiş ve vatandaşların isteklerini dinleyerek ilgili birimlere anında talimat vermişti. Yaşar’ın Yuva Mahallesi’ne yaptığı ziyarette, mahalle sakinlerinin Yaşar’dan istediği köprü de 10 gün içerisinde yapılarak Yuva Köyü Deresi üzerine monte edildi.

Eski köprü dökülüyor

Mahalleyi ikiye bölen ve Yuva sakinlerinin köyün en büyük camisine ulaşımını zorlaştıran dere üzerine yapılan köprü, mahalle sakinlerinin camiye kolay ve güvenli yoldan ulaşmasını sağladı. Vatandaşların kendi imkanlarıyla yaptığı ve tehlike saçan köprü ise artık kullanılmıyor.

Özellikle namaz saatlerinde yoğun olarak kullanılan yeni köprü, Yuva sakinlerini oldukça memnun etti. İsteklerinin kısa sürede yerine getirilmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen vatandaşlar, “Dere mahallemizin tam ortasından geçiyor ve Yuva’yı adeta ikiye bölüyordu. Derenin iki yanı arasında bağlantı kurmak için kendi imkanlarımızla bir köprü yapmıştık ancak oldukça eskiyen bu köprü, artık tehlike arz ediyordu. Şimdi Yenimahalle Belediyesi’nin yaptığı köprü, bize büyük kolaylık sağladı. İsteğimizi ivedilikle yerine getiren Başkanımız Fethi Yaşar’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Hizmetler devam ediyor

Öte yandan Yenimahalle Belediyesi, Yuva’ya yatırım yapmaya devam ediyor. Mahalleye 1500 metrekare bir park kazandıran Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Yuva Mezarlığı’nı da belirli periyotlarla temizleyerek yabancı otlardan arındırıyor ve mezarlık çevrelerinin düzenlemesini yapıyor. Fen işleri ise yolları elden geçirerek ulaşım kolaylığı sağlıyor. 2014’te mahalleye 190 ton asfalt seren ekipler, 2015’te de hizmetlerine devam edecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle, sınırları, içerisinde, bulunan, köy, iken, mahalle, statüsüne, kavu
Yorumlar
Haber Yazılımı