Haber Detayı
10 Mayıs 2013 - Cuma 11:04
 
Yenimahalle'de Vergi Ödeme Kolaylığı
Yenimahalle Belediyesi 2013 yılı vergi ödemelerinde vatandaşların rahat etmesi için teknolojinin tüm imkânlarını kullanıyor.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle'de Vergi Ödeme Kolaylığı

1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu ile 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunu’na göre belediyeye emlak, çevre temizlik, ilan reklam ve yol harcama katılım payı borcu olan vatandaşlar, 2013 yılı 1’inci taksitlerini uzun kuyruklarda beklemeden yatırabilecekler.  

İnternetten kolay ödeme

Mükellefler zaman kaybını önlemek amacıyla ödemelerini 211656 nolu posta çeki hesabına, vatandaşlık numarası veya belediye vergi numarası ile Halk Bankası, TEB, Denizbank, Vakıfbank, İNG Bank ve Şekerbank Şubeleri’ne de yapabiliyorlar.Bunun yanı sıra vatandaşlar telefon belediyeciliğini kullanarak 3440077 numaralı telefon numarasından ve günün her saati www.yenimahalle.bel.tr adresinden yine T.C. ve sicil numarasını girerek online olarak ödeme işlemlerini zahmetsizce gerçekleştirebiliyorlar.

Kredi kartına 5 taksit

Yenimahalle Belediyesi yaptığı anlaşma ile vatandaşlara vergi ödemelerinde 5 taksit imkanı sağlıyor. “World” özelliği taşıyan kredi kartına sahip vatandaşlar, vergi ödemelerini faizsiz 5 eşit taksite ödeyebilecekler. Geçmiş dönem borçlarını da kapsayan bu uygulama ile birikmiş vergi borçları sorun olmaktan çıkacak.

Mobil vezne kapınızda

Yaşlı, engelli, hasta ve hamile vatandaşların 444 93 64 numaralı telefonu aramaları halinde, mobil tahsilât aracı ikamet adresine giderek mükelleflerin tahsilat işlemleri yapılıyor. Mobil vezne aracı sayesinde vatandaşlar evlerinin önünde ödemelerini yapabilecek. Yenimahalleliler,  belediye hizmet binası, Çayyolu, Batıkent, Gazi, Şentepe ve Karşıyaka semt birimlerinde bulunan veznelerden de nakit veya kredi kartı ile ödemelerini gerçekleştirebilecekler. Vezneler hafta sonuna denk gelen 18-19 ve 25-26 Mayıs tarihlerinde de açık olacak. Vergi ödeme işlemleri 31 Mayıs 2012 saat 17:00’da sona erecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle, Belediyesi, 2013, yılı, vergi, ödemelerinde, vatandaşların, rahat,
Yorumlar
Haber Yazılımı