Haber Detayı
29 Ocak 2018 - Pazartesi 00:10
 
Yenimahalleliler, Rumeli Havaları Dinlediler
Birbirinden güzel etkinliklerle Yenimahalle akşamlarını şenlendiren Yenimahalle Belediyesi, bu kez de vatandaşları “Arda Boyları, Rumeli Havaları” adlı konserle buluşturdu.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalleliler, Rumeli Havaları Dinlediler

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen konsere yoğun ilgi gösteren vatandaşları Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe ve Yönetimi de yalnız bırakmadı.

9 sene içerisinde 8 tane kültür merkezi

Konser öncesi vatandaşlara seslenen Yaşar, vatandaşları konser, tiyatro gibi etkinlerle bir araya getirmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Başkan Yaşar, “Bugün Trakya türküleriyle coşacağız. Sizleri etkinliklerimizde bir arada görmekten mutluluk duyuyorum. Bizler bu etkinlikleri hemşerilik bilincinin geliştirilmesi ve ülkemizin güzellikleriyle sizlerin buluşması için yapıyoruz. O boyalı ekranlardan kin ve nefretten uzaklaşmanız için yapıyoruz. Cumhuriyetin ilçesi Yenimahalle’de her gün yeni bir etkinlikle sizleri kaynaştırıyoruz. Çünkü buna ihtiyacımız var. Birbirimizi anlamaya, dinlemeye, beraber sorunlarımızı çözmeye ve ortak akıl yürütmeye ihtiyacımız var. Bunu başaracağız. Başarmanın yolu da reçetesi de Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bize emanet ettiği demokratik laik cumhuriyetimizin hedefleridir. Bu hedefleri değiştirerek, onlardan uzaklaşarak sorunlarımıza çare bulamayız. Bir ilçeye 9 sene içerisinde 8 tane kültür merkezi kazandırılmışsa bu büyük bir başarıdır. Yenimahalle’de biz bunu başardık” dedi.

Yenimahalleliler unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşadı

Konuşmanın ardından Yaşar’a kültüre ve sanata katkılarından dolayı, Ankara Lozan Mübadilleri Derneği Başkanı Necati Eyduran tarafından teşekkür plaketi ve çiçek takdim edildi.

Daha sonra Mustafa Acar şefliğinde sahneye çıkan enstrümanistler, sanatçı Bahadır Özüşen ve İmran Salkan’a eşlik ederek, Yenimahallelilere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.

Dillerden düşmeyen Rumeli türküsü “Çalın Davulları” ile başlayan konserde, Abdullah Gündüz de esprili sunuculuğu ile geceye renk kattı. Sanatçılara eşlik eden folklor ekibi ise Rumeli dansları ile vatandaşları coşturdu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalleliler,, Rumeli, Havaları, Dinlediler,
Yorumlar
Haber Yazılımı