Haber Detayı
22 Eylül 2014 - Pazartesi 12:14
 
Yenimahalle'ye 6 Yeni Hizmet Aracı
Yenimahalle Belediyesi, alınan 6 yeni hizmet aracı ile filosundaki araç sayısını 286’ya çıkardı.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle'ye 6 Yeni Hizmet Aracı

Dozerden kepçeye, asfaltlama aracından kamyona, binek araçlardan otobüse kadar tüm araçları yenileyen Yenimahalle Belediyesi, alınan 6 yeni hizmet aracı ile filosundaki araç sayısını 286’ya çıkardı.

Dışarıdan kiralama yerine kendi araçlarıyla ilçeye hizmet götürdüklerinin altını çizen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Kiralamada harcanan paralarla kendi araçlarımızı satın aldık, almaya da devam ediyoruz." dedi.

Yenimahalle'ye kazandırılan 286 araçlık hizmet filosuyla ilçenin altyapı sorunlarını ortadan kaldıracaklarını belirten Yaşar, "Göreve geldiğimizden bu yana belediyemize ait araçlar ile vatandaşımıza hizmet veriyoruz. Bu araçlarla bölgede açılmadık yol, asfaltlanmadık sokak bırakmayacağız. Kendi işimizi kendi araçlarımız ile göreceğiz. İlçeye hayırlı olsun" diye konuştu.

Yaşar, "Daha önceki yıllarda araçlar hep kiralanmış ama biz araştırdık ve gördük ki birkaç yıllık kiralama bedeli karşılığında araçlar, belediyenin olabiliyor ve bu formülle araçları ilçemize kazandırdık. Bu araçlar artık vatandaşlarımızın kendi malı oldu" diye konuştu.

Yenimahalle Belediyesi'ne ait 90 adet eski aracın da bakımlarının yapıldığını ifade eden Yaşar, "İşlerimizi kolaylaştırmak, hizmette verimliliği arttırmak ve daha hızlı hizmet verebilmek için araç parkımızı güçlendiriyoruz. Yeni aldığımız araçlar son teknoloji ürünleridir. vatandaşlarımız hizmetin en iyisine layık." dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Yenimahalle, Belediyesi, alınan, 6, yeni, hizmet, aracı, filosundaki, araç, sayı
Yorumlar
Haber Yazılımı