Haber Detayı
05 Eylül 2018 - Çarşamba 11:50
 
Yerel Seçimlerde AK Parti+MHP İttifakı Var mı?
Yerel seçimlerle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Bahçeli’nin bu konudaki yaklaşımı tam nedir bilemiyorum...
Siyaset Haberi
Yerel Seçimlerde AK Parti+MHP İttifakı Var mı?

Yerel seçimlerle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Bahçeli’nin bu konudaki yaklaşımı tam nedir bilemiyorum. Biz böyle bir noktada bu işe olumlu yaklaşabiliriz. Milletvekili seçiminde attığımız bir adım var. Yerel seçimlerde de böyle bir adımı müşterek olarak atabiliriz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırgızistan dönüşünde uçakta gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlerde ittifak konusunda da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

CHP’nin HDP’den, HDP’nin CHP’den aday gösterip göstermemeleri bizi ilgilendirmiyor, kendi iç meseleleri. Bizim dışarıdan, içeriden diye bir şeyimiz olmaz. AK Parti’nin ilkelerini benimsemiş, AK Partiliği tescillenmiş olan kişi bizim adayımız olur. Sipariş adaylar belediye başkanlığında hiç uygun düşmez. Bu farklı bir şey. Belediye başkan adayının bir karşılığı olacak ki partinin oy tabanına hitap edebilsin, ve partinin oy miktarı ile karşılığı olan oy birleşmiş olsun. Cumhur ittifakı meselesine gelince, doğrusu Sayın Bahçeli’nin bu konudaki yaklaşımı tam nedir bilemiyorum. Biz böyle bir noktada bu işe olumlu yaklaşabiliriz. Milletvekili seçiminde attığımız bir adım var. Böyle bir durum yerel seçimlerde de böyle bir adımı müşterek olarak atabiliriz. Bunun için arkadaşlarımızın, başta liderler olarak bizlerin oturup konuşmalarında fayda var. Taraflar olumlu bakarsa böyle bir adım niye olmasın, olabilir.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yerel, Seçimlerde, AK, Parti+MHP, İttifakı, Var, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı