Haber Detayı
28 Eylül 2014 - Pazar 22:45
 
Yeşildere Hoşmerim Şenliği Büyük İlgi Gördü
Elmadağ Belediyesi tarafından Yeşildere’de düzenlenen Höşmerim festivali’ne yoğun katılım oldu.
Ankara Haberi
Yeşildere Hoşmerim Şenliği Büyük İlgi Gördü

Elmadağ Belediyesi tarafından  Yeşildere’de düzenlenen Höşmerim festivali’ne; Ak Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, Elmadağ Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Eyyüp Tekiner,CHP İl Başkan Yardımcısı Ömer Ağakurt,okul müdürüleri,İlçe daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Anadolu kültürünün farklı motiflerinin işlendiği şenlik, Fatih İlkokulu önünde saat:16.00 da Sportif etkinlikler-yarışma ve animasyonlar ile başlayıp, Sefer Gül Konseri ile devam etti.18.00 Açılış ve protokol konuşmaları, Kent Tiyatrosu Orta oyunu, Büyükşehir Belediyesi Elmadağ Gençlik Merkezi ve çocuk kulübü öğrencilerinin gitar konseri, Belediye Seğmen ekibi gösterileri, Höşmerim yarışması ödül töreni ve Sincanlı Mustafa konseri ile geç saatlere kadar dolu dolu ve eğlenceli geçti.

 

Yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi.

 

Jüri başkanlığı Yeşildere eski Belediye Başkanı Ali Kardak tarafından yapıldı.10 kişiden oluşan ve çoğunluğu Yeşildereli olan Jüri üyeleri, 22 yarışmacı tarafından hazırlanan höşmerimi,tat, kıvam,görsellik, sunum şeklini baz alan kriterleri değerlendirerek  verdikleri notlar sonucunda en iyi höşmerim yapan 1.2. ve 3.yü seçtiler.1.seçilene büyük altın,2.seçilene yarım altın, 3.seçilene ise çeyrek altın Belediye Başkanı Gazi Şahin tarafından verildi.Ayrıca tüm yarışmacılara da yöresel kıyafet olan çinti kumaşı hediye edildi.

 

Şenlikte çocukların sevinci görülmeye değerdi.

 

Çocuklar için pamuk şekeri, Osmanlı macunu, tahta bacak gösterisi, yüz boyama, palyoçalar eşliğinde oyunlar ile çocuklar gönüllerince eğlenme fırsatı buldular. Elmadağ Belediyesi Kent tiyatrosunun hazırlamış olduğu Avcılar adlı orta oyunu ise büyük bir beğeni ile izlendi.

 

Başkan Gazi Şahin; “Halkımızla bir araya gelerek yöresel tatlarımızın tanıtmak, katılımcıların eğlenceli zamanlar geçirmelerini sağlamak, halkımızın kaynaşmasını ve birlikteliğini oluşturmak için düzenlenen şenliğimizin, bu birliğin, bu dayanışmanın, bu güzelliğin bundan sonrada devam etmesi arzularız. Kültürümüze ve bu tür etkinliklere hep birlikte sahip çıkmalıyız.” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Elmadağ, Belediyesi, tarafından, , Yeşildere’de, düzenlenen, Höşmerim, festivali
Yorumlar
Haber Yazılımı