Haber Detayı
06 Haziran 2014 - Cuma 00:04
 
Yeşilgül: Etimesgut'a Sahip Çıkmaya Devam Edeceğiz
30 Mart yerel seçimlerinde CHP’den Etimesgut Belediye Başkanlığı’na A. Adayı olan Zafer Yeşilgül, seçimlerin ardından ilk kez gazetemize konuştu.
Etimesgut Haberi
Yeşilgül: Etimesgut'a Sahip Çıkmaya Devam Edeceğiz

Adaylığı döneminde Etimesgutluların büyük takdirini toplayan ve “Aday gösterilseydi seçimi mutlaka kazanırdı” denilen Yeşilgül, önümüzdeki süreçte Etimesgut ileilgili düşüncelerini anlattı.

Yüzde 50’lik bir oy kaybıyla 3. Parti olan CHP ve Etimesgut yöneticileri hakkında da görüşlerini dile getiren Yeşilgül, siyasette bundan sonraki asıl hedeflerini açıkladı.

 

FLAŞ: Sayın Yeşilgül, önce Etimesgut ile ilgili bundan sonra yapmayı düşündüklerinizi ve geride bıraktığımız seçim dönemini bize anlatır mısınız?

YEŞİLGÜL: Etimesgut’ta yaşayan bir olarak Etimesgut’a bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceğiz. Ben ve benim gibi düşünen Cumhuriyetçi, Atatürkçü, vatanına ve milletine bağlı insanlar için dava aynıdır. Bizim davamız sadece vatanın bir parçası olan Etimesgut veya Ankara değildir. Öncelikli davamız gelecek nesillere , barış ve refah içinde yaşanacak ve inançlarını Laik bir ortamda yaşayabilecekleri bir vatan bırakmaktır. Bu vatan; ulu önder Mustafa Kemal’ in çizdiği misak-ı milli sınırlarıdır. Vatandan  taviz vermek veya verenlere seyirci kalmak ihanettir .

Şunu özellikle belirtmek isterim ki, yol arkadaşlarımın partisinden ziyade, düşünceleri çok daha önemlidir. Menfaat için parti parti gezenlerle değil, düşünceleri ve inançları için inandığı liderlerin arkasından giden ve daha önce hangi partiye oy vermiş olursa olsun benimle aynı düşünen herkesle aynı yolda yürüyebilecek olan biriyim ve yürüyeceğimde.

SİYASETE, ÜLKEMİZ ADINA DEVAM EDECEĞİZ

Bu kapsamda bizim üzerimize düşen görev öncelikle Türk vatanı olan Türkiye cumhuriyetini yeniden Cumhuriyet rejimine oturtacak oluşumların içerisinde görev almaktır.Bizim CUMHURİYET rejiminden başka bir rejime ve ATATÜRK’ ten başka bir lidere ihtiyacımız yoktur.Kısaca özetlemek gerekirse biz, siyasetimize kendi adımıza değil ülkemiz adına devam edeceğiz.

    Gelelim sorunuzun cevabına. Etimesgut’u kaybetmek veya CHP’nin 3. Parti çıkması hiç kimseyi yanıltmasın. Tüm seçimlerde partinin düşüncesinden öte adayın kapasitesi ve vasıflarının rolü çok büyüktür.

Biz CHP’ye inananlar olarak Etimesgut’taki bu adayla bu sonucun menfi çıkacağını birçok yerde dile getirdik. Umut Oran başta olmak üzere Genel Başkan Yardımcılarına ve hatta Genel Başkan’a bile bizzat ilettim. Ama maalesef bizim görebildiklerimizi birileri göstermeme adına yönetim kadrosunu yanıltı ve sonuç malum. Tam bir hezimet.

 

FLAŞ: Bu bağlamda Etimesgutlulara bir mesajınız olacak mı? Bundan sonra Zafer Yeşilgül, Etimesgut’un neresinde yer alacak?

YEŞİLGÜL: Zafer Yeşilgül, Etimesgut’un ekseninde ve Türkiye siyasetinin merkezinde yer almaya devam edecektir. Zafer Yeşilgül, Türkiye cumhuriyetinin sınırlarıyla, bayrağıyla ve diliyle kavgası olamayan herkese eşit mesafede olan, Cumhuriyetçi, Atatürkçü, Ne Mutlu Türk’üm demesini bilen ve elhamdülillah Müslüman olan birisidir. Kimseyle kavgası olmayan ve olmayacak olan bir tarzda siyaset yapmaya çalışan birisi ve herkes zafer Yeşilgül’ü böyle bilsin.

Hak-hukuk yemeyen, hak edenin hak ettiği yerde olmasını isteyen bir siyaset izleyeceğiz. Dikkat ederseniz seçim çalışmamızda hiçbir kimseye hiçbir söz vermedik, peşkeş çekmedik. Devamlı önüne bakan bir insan olarak devam ettik. Bundan sonra da hak edenin hak ettiği yere gelmesine inanan biri olarak Etimesgut’u birlikte kalkındıracağımıza inanıyorum.

FLAŞ: Etimesgut’u 30 Mart’ta kaybeden ve hüsrana uğrayan bir CHP tablosu var. Büyük bir oy kaybı ve alınan yüzde 19’luk sonuca rağmen istifa etmeyen bir ilçe örgütü.. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

YEŞİLGÜL: Akılları pazara çıkarmışlar, herkes kendi aklını beğenmiş almış. Dolayısıyla yoruma açıktır.:))

Burada beklenen, yeni yönetime ve yeni bir anlayışa bayrağı teslim etmektir. Eğer siz bu yönetimin başındayken, sizden kaynaklanmayan hatalardan Etimesgut’u kaybettiğinizi düşünüyorsanız başımızın üzerinde yeriniz var. Ancak takdir edersiniz ki, yüzde 50’ye yakın bir oy kaybı ve bu kaybın da, aday seçiminden olması ve siz aday seçimleri sırasında daha ön seçime girmeden ‘benim adayım’ diye tanıtıyorsanız ve bu aday da kaybettiyse, kusura bakmayın İlçe Başkanı kaybetmiştir.

GÖREVİ BIRAKMALARI GEREKMEKTEDİR!

Beklenilen, bayrağı yenilerine devretmek ve devrederken de küsmeden, bayrağı devir alacaklarla ortak hareket etmektir.

Ben küstüm oynamıyorum diyerek ‘ben aday adaylığında yenildim, Zafer Yeşilgül olarak geri çekiliyorum, beni seçmediler diye bir lüksüm olmayacağına göre, İlçe Başkanlığı veya herhangi bir görevden alınan arkadaşların da gerek CHP’ye ve gerekse vatana herhangi bir küskünlükleri olmamalıdır. Dün, bu küskünlükleri yapanların bugün tekrar bu göreve gelmeleri, onları atayanların idari hatalarıdır. Ümit ediyorum ki, bu hatalar ikinci kez, üçüncü kez tekrar edilmez

 

FLAŞ: Peki, bu bayrak değişiminde sizin kendi adınıza bir tasarrufunuz var mı? Bir yerlerde sizi görebilir miyiz?

YEŞİLGÜL: Benim kendi adıma bir talebim yok. İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı da dahil böyle bir görev yapmak düşüncelerim arasında değil. Böyle bir görev talep edilse dahi ki, özellikle söylüyorum kabul etmeyeceğim. Biz siyasetteki geleceğimizi;  Allah nasip ederse  Genel Seçimlerde milletvekili adayı, aday adayı olarak ve başarabilirsek CHP’yi mecliste savunabilecek biri olarak yolumuza devam edeceğiz. Amacımız milletvekili adaylığı..

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: 30, Mart, yerel, seçimlerinde, CHP’den, Etimesgut, Belediye, Başkanlığı’na, A, A
Yorumlar
Haber Yazılımı