Haber Detayı
18 Ekim 2017 - Çarşamba 12:31
 
Yılmaz: OHAL Düzeni Zorbalık Düzenidir
CHP’li Yılmaz, hükümetin OHAL’i millete karşı kullandığını belirterek, hükümete “Bu OHAL düzeni, net bir şekilde bir zorbalık düzenidir.12 Eylül’den öte...
Siyaset Haberi
Yılmaz: OHAL Düzeni Zorbalık Düzenidir

CHP’li Yılmaz, hükümetin OHAL’i millete karşı kullandığını belirterek, hükümete “Bu OHAL düzeni, net bir şekilde bir zorbalık düzenidir.12 Eylül’den öte FETÖ çetesiyle ortaklaştığınız dönemden daha belirgin bir şekilde, hukuku ayaklar altına alacak derecede zorbasınız, hukuksuzsunuz” sözleriyle seslendi. Hükümetin alçak FETÖ’yle geçmişte ortak hareket ettiğini belirten Yılmaz, “Siz yaptıklarınızdan rahatsızsınız, bunların pişmanlığı içerisindesiniz ama pişmanlık yetmez, hesap vereceksiniz” diye konuştu.

Yargının geldiği durumdan bir hukukçu olarak utanç duyduğunu kaydeden Yılmaz, “İktidarın bacaklarına yapışmış, oradan aldığı güç ve talimatlarla, siyasi bir dille muhalefete saldıran yüksek yargı organlarının başkanlarını tarihimizde ilk kez görüyoruz ve bunu bir utanç ve rezalet dönemi olarak tarihe not ediyoruz” dedi. Gökçek’in görevden alınmasına yönelik tartışmalara da değinen Yılmaz, “Ankara’nın iradesini kimse gasp edemez. Melih Gökçek’i sadece indirmek için bu süreci kullanamazsınız. Eğer inmesi gerekiyorsa parsellerin hesabını da verecek, çıkıp yargıya da hesabını verecek” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yılmaz:, OHAL, Düzeni, Zorbalık, Düzenidir,
Yorumlar
Haber Yazılımı