Haber Detayı
15 Mayıs 2017 - Pazartesi 00:02
 
'Yuva Kavunu'nun Yaşatılması İçin Düğmeye Basıldı
Yenimahalle Belediyesi, kentleşme nedeniyle artık eskisi gibi ekimi yapılmayan ancak eşsiz aroması ve lezzetiyle hafızalarda yer eden Yuva kavununun yaşatılması için düğmeye bastı.
Yenimahalle Haberi
'Yuva Kavunu'nun Yaşatılması İçin Düğmeye Basıldı

Yenimahalle Belediyesi, kentleşme nedeniyle artık eskisi gibi ekimi yapılmayan ancak eşsiz aroması ve lezzetiyle hafızalarda yer eden Yuva kavununun yaşatılması için düğmeye bastı. Yenimahalle Belediyesi ve Yenimahalle Kent Konseyi’nin teşvikleriyle Yuva Köyü’nde 22 dönüm arazide Yuva Kavunu tohumları toprakla buluştu. Ağustos ayında hasadı yapılacak kavunlar, Yenimahalle Belediyesi’nin açtığı köylü pazarında satılacak. Üreticiyle tüketici arasındaki aracıları ortadan kaldıran belediye, böylece hem vatandaşın hem de üreticinin yüzünü güldürecek.

Yuva Muhtarı Ahmet Şimşek’in ev sahipliği yaptığı kavun ekim törenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, Yenimahalle Kent Konseyi Başkanı Atila Çınar, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Cem Özkan, mahalle muhtarları ve Yuva Köyü sakinleri katıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 'Yuva, Kavunu'nun, Yaşatılması, İçin, Düğmeye, Basıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı