Haber Detayı
26 Kasım 2015 - Perşembe 13:03
 
Zafer Yeşilgül'den Kongre Öncesi Önemli Açıklama
CHP Etimesgut İlçe Örgütü, 4 Aralık'ta yapacağı kongreye hazırlanırken Zafer Yeşilgül önemli açıklamalarda bulundu.
Etimesgut Haberi
Zafer Yeşilgül'den Kongre Öncesi Önemli Açıklama

2014 seçimlerinde CHP’den Etimesgut Belediye Başkan A. Adayı olan Zafer Yeşilgül, önümüzdeki günlerde yapılacak olan CHP Etimesgut İlçe Kongresi öncesinde, yaşanan gelişmeleri ve kongreyle ilgili düşüncelerini bizimle paylaştı. Yeşilgül, 2014 seçimlerinde aday adayı olduğu CHP’den neden istifa ettiğini ve bundan sonra neler düşündüğünü anlatırken 4 Aralık’ta yapılacak olan İlçe Kongresi öncesinde Etimesgut’ta CHP’lilerin neler yapması gerektiğini belirtti.

İşte Yeşilgül’ün sorduğumuz sorulara verdiği yanıtları:

 Sayın YEŞİLGÜL, Etimesgut’ta düzenli ve seviyeli bir siyaset izleyerek her kesimin gönlünü kazandınız  ve 2019 belediye seçimlerinde  mutlak adayı gösterilmeniz bekleniyorken 7 haziran seçimlerinin arkasından  aniden istifa ettiniz. Neden ?

Ben siyaseti  kendi adıma değil,  mensubu bulunduğum Yüce Türk Milleti adına yapıyorum . İstifa açıklamamda gerekçelerim açık ve nettir ve halen de bu gerekçelerimin arkasındayım. CUMHURİYET HALK PARTİSİ kendi  içindeki tehlikeli gruplaşmadan süratle uzaklaşmalı ve yönünü 6 oka çevirmelidir.

Gruplaşma derken nasıl bir gruplaşmadan bahsediyorsunuz ?

 Aslında her kesin bildiği ve CHP mensuplarının da kendi arasında konuştuğu ama ben konuşunca da tepki gösterdikleri bir gruplaşmadan bahsediyorum.  CHP’ nin içindeki paralel yapı olarak gördüğüm mezhepçilik ve hemşericilik yapılaşmasından bahsediyorum.

Peki çözüm var mı ? Önerileriniz nedir ?

Öncelikle bir parti seçime giderken kabinede görev  alabilecek, yani bakan olabilecek kişilerin seçilebilmesini garantiye almalı. Yani  yaklaşık en az  40 milletvekilini merkezin  belirlemesi gerekir. Eğer bunun tamamını  üyeye bırakırsanız, üye kendi kapasitesi  doğrultusunda ve maalesef genelde de ahbap çavuş politikasıyla adayları seçer. Bu da genele yansıdığında kapasitesiz ve kalitesiz bir kitlenin meclise taşınmasına sebebiyet verir.

  Bunun çözümü her seçime üyeyle gitmek, ama hangi üyeyle. bir birinin adamı olan üyeyle , adam markaja alarak değil sayısı ve kapasitesi yüksek bir üyeyle bu seçime gitmektir.

 Benim düşüncem aldığı oyun  %15 üyesi olan her yerde seçime üyeyle gidilsin. Belediye başkanlığı dahil. Örneğin CHP Etimesgut’ ta 100.000 oy aldıysa  en az aldığı oyun % 15 i olan 15.000 üyeniz varsa hodri meydan. 3000 üyeyle  300.000 oy alan bir ilçenin geleceğini belirleyemezsiniz.

 Son olarak sayın YEŞİLGÜL , Etimesgut’ ta yaklaşan ilçe başkanlığı seçimi için ne düşünüyorsunuz. Seçime taraf olacak mısınız, kimi ya da kimleri destekleyeceksiniz?

 Siyaset bilgi ister, siyaset tecrübe ister, siyaset yürek ister ve son olarak ta siyaset vefa ister. Eğer ‘ ki benimle hareket eden arkadaşlarım bir oluşumun parçası olarak değil de kendi önderliklerinde bir oluşumun içinde hareket ederlerse tabiiki yönümüz bellidir. Ancak benim arkadaşlarım birilerinin tarafı olarak, koltuğu ele geçirme adına kirli bir ittifakın içinde yer alırsa , uğruna ölebileceğim dostlarım dahi olsalar  böyle bir olayda taraf olmam. Sessiz kalmayı veya gerçekten  hak eden tarafa taraf olmayı yeğlerim. Bu dava şahsımın yada şahısların davası değildir. Bu dava VATAN DAVASIDIR, ÜLKE SEVDASIDIR.

Son olarak, kısaca bir isim verin dersek kimi ilçe başkanı olarak görmek isterdiniz.

Şimdi olduğu gibi ileride de yolunda bir sapma olmayacağına  inandığım  adam gibi adam olarak değerlendirdiğim sayın Sait ATALAY’ ı  İlçe başkanı olarak görmek isterim.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP, Etimesgut, İlçe, Örgütü, 4, Aralıkta, yapacağı, kongreye, hazırlanırken, Za
Yorumlar
Haber Yazılımı