Yazı Detayı
14 Ağustos 2016 - Pazar 23:40
 
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve TASFİYELER
H. Mert Özgentürk
 
 

15 Temmuz darbe girişimi devlet millet kaynaşması ile başarısızlık ile sonuçlandırılmıştır. Fetö mensupları devletten hayattan ticaretten tasfiye edilmektedir. Bu tasfiye sürecinin iyi düşünülmeden ve çalışılmadan yapıldığı ortaya çıkmaktadır. 3 istihbarat memurunun verdiği bilgiler ile Tasfiye yapılamaz ve yapılmamalıdır.

 

Tasfiyelerde dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

1-      Fetö mensubu dahi olsa darbe gecesi tankın önüne çıkan vatandaş masumdur. Kamera kayıtlarından tespit yapılabilir. Fetö dini kullanarak vatandaşları kandırmıştır. Birçoğu 15 Temmuz gecesi kendilerine gelebilmiştir.

2-      Devlet kin tutmaz suçlu olanlar yakalanmalı gerekirse idam edilmelidir. Ancak çocuklarından eşlerinden babalarından intikam alınmamalıdır. Bu devletin suçluya gücünün yetmediğini gösterir. Yakınlarından intikam almak devlete yakışmaz. Fetö mensubu kaçıyor geride eşini ve iki kız çocuğunu bırakıyor. Bunlara zulmetmek doğru değil senin babanın şerefi yetmedi ama bu devlet şereflidir. Sizler devletin emaneti oldunuz diyebilmektir devlete yakışan.  

En büyük örnek İngiltere lehine casusluk yapan Ali Kemal’dir. Şuan İngiltere Dışişleri Bakanı görevini yapan Boris Johnson dedesi olan Ali Kemal. Vatan hainliği tescillenen Ali Kemal’in oğlu Zeki Kuneralp Dışişleri Bakanlığına sınava giriyor. Sınavda vatan haini bir baba’ya sahip olduğu için eleniyor. Listeler İsmet İnönü’nün önüne gidince İsmet İnönü sınavda başarılı olduğu halde elenen Zeki Kuneralp i sınavda başarılı ilan ediyor. Sebebi sorulunca İsmet İnönü :‘’ Devlet kin tutmaz. Sorunumuz Babası ile çocuğu masum’’ diyerek cevap veriyor. Zeki Kuneralp yıllarca devletine hizmet ediyor.1978 yılında Madrid'de Zeki Kuneralp'in eşi Necla Kuneralp, bacanağı diplomat Beşir Balcıoğlu ve onun eşi ile şoför Antonio Torres ASALA'nın 3 üyesinin ateş açması sonucu hayatlarını kaybetmişlerdir. Kısacası Hain Ali Kemal’in oğlu Devleti için bedel ödüyor. Can veriyor kan veriyor. Sevdiklerini kaybediyor. Kısacası Aman suçluların ailelerinden intikam alma cehaletine gitmeyelim. Bu Büyük Türk devletine yakışmaz.

3-      Fetö mensubu olmayan, hayatından hiçbir zaman Fetö’yü tasvip etmeyen insanlar 6 kez telefonla konuşmuşsun diyerek zulme uğruyorlar. 15 Temmuz gecesi sabaha kadar Ankara İl emniyeti önünde mücadele eden vatandaşın devlet ile ilişiği kesiliyor. İlişiğin kesilirken biz senin Fetö mensubu olmadığını biliyoruz. Öğrenci iken milli görüş davasına hizmet etmişsin. Hala Milli Görüş mensubusun ama yapacak bir şey yok İstihbarat raporu var ilişiğin kesilecek diyerek insanlara zulüm yapılmaktadır. Çevremizde yüzlerce mağduriyet yaşanmaktadır. Hatta kimi Genel müdürler anlaşamadıkları çalışanlarını bu şekilde işten çıkartmaktadırlar. Komisyon doğru dürüst çalışmalıdır. Korkarım ki bu işin sonun da üç beş sorumsuzun yüzünden devlet milyonlarca liralık tazminatlar ödeyecektir. 

4-      Görevden alınanlara şu tür gerekçeler ileri sürülüyor:

 1. Gerekçe: Bank Asya da paran var Cevap: Bank Asya 2 yıldır kayyumda. Ayrıca Bank Asya devlet izinli banka.

2. Gerekçe:  Fetö’nün liselerinde çocukların okuyor, olabilir MEB  izin vermemiş mi ? Kaçak eğitim mi almışlar?

3. Gerekçe: Aktif – sen üyesisin cevap Aktif sen devletin izin verdiği sendika değil mi?  Gerekçeler uzayıp gidiyor.

Hükümet yanıltılıyor. Tuzağa düşürülüyor. Asıl perde gerisindekiler ortaya çıkmıyor. En güçsüzler ile uğraşılıp tamamen küskün kırgın kitle oluşturulup sistem dışına itilmeye çalışılmaktadır.  Yukarıdaki kurumlara izin veren müsteşar Genel müdür bakanlar tutuklanmalıdır. Asıl suçlular darbe gecesi Fetö ile pazarlık yapmak isteyenlerdir. Çamlıdere de 7 Haziran öncesi Fetö mensupları ile görüşenlerdir. Fetö referansı olmadan müdür atamayanlarındır. Darbe gecesi saat 2.30 a kadar ortaya çıkamayanlardır.  Devlet Bahçeli 2010 yılında fetö yü eleştirdiği zaman ağızlarının salyalarını akıtarak Bahçeli’ye saldıranlardır. Belediyelerin imkanlarını Fetö’ye peşkeş çekenlerindir. Milyarlarca dolar Fetö’ye yardım eden belediye başkanı hatalıyım yanlış yaptım diyerek suçsuz olmakta ama Bank Asya da 3-5 bin TL si olan pişmanım deyince pişmanlığı kabul edilmeyerek memurluktan atılacak. Yapmayın güldürüyorsunuz. 

Sahi bu Fetö’ye sadece Anadolu firmalarımı yardım etmiş Afrika’da altın madeni alan Fetö’nün liderinden Kasalarca Meyve hediyesi alacak kadar samimi olan patronlara niye el konulmuyor. Yani Anadolu firma sahipleri tutuklanırken İstanbul sermayedarlarına niye yansımıyor. Hayret Fetö her yere sızmış Bir Ak partiye birde Tüsiad’a sızamamış. Bir hayret de Sinop valisi Bayan tutuklanıyor, ama onu darbeden 1 ay önce atayanlar referans olanlar masum oluyor. Hayret Hayret Hayret…

İyilikle kalın.

 
Etiketler: 15, TEMMUZ, DARBE, GİRİŞİMİ, TASFİYELER
Yorumlar
Haber Yazılımı