Yazı Detayı
05 Mayıs 2016 - Perşembe 11:05
 
AK PARTİ'DE DEĞİŞİM ZAMANI
H. Mert Özgentürk
 
 

Tayyip Erdoğan sonrası Ak parti de çalkantıların olacağı malumdu. Ahmet Davudoğlu’nun ülkeyi yönetemediği de aşikardı. Danışmanları dahil vatandaş kopuk yaşamayı seviyorlardı. Hatta tanıdığımız danışman sıfatlı vekiller ile seçimlerden sonra bir daha görüşme şansımız olmaması nasıl bir ruh haliyle karşı karşıya olduğumuzun en büyük ispatıydı.

Belki de Tayyip Erdoğan’ın en büyük iki siyasi hatasından biridir; Ahmet davudoğlu diğeri ise çözüm süreci kepazeliğidir. Çok şükür iki süreçten de kurtulduk. Bu satırların yazarı herkesin çözüm süreci şarlatanlığı yaptığı zaman çözüm sürecinin niye bitmesi gerektiğini yazdı. Yine Şubat ayında herkeste alabildiğince hoca ya yağ çekme yaranma gayreti içerisinde iken; Reis bir yana hoca bir yana kepazeliğini yapan kadronun karşısında Hoca ile bu işin yürümeyeceğini yazdı. Çok şükür ben haklı çıktım Yaltakçılar yanıldı.

 

Şimdi bu yağcı kadro koro halinde Yeni Başbakanı belirlemeye çalışacak. Esasında güçleri yok duyumlar ile kim en güçlü ise onun şarlatanlığını yapmaya başlayacaklar. Binali Yıldırım, Berat Albayrak en güçlü isimler. Yüksek ihtimal Binali Yıldırım Yeni Başbakanımız.

 

Binali Bey Başarılı bir bakan çok faydalı hizmetler verdi. Davudoğlu’ndan iyi yönetici olacağından şüphemiz yok. Ancak fazlası ile yıprandı. Düşüncem Bakan olarak hizmet etmesidir.

Efgan Ala, S.Soylu, B.Bozdağ, N.Kurtulmuş, Y.Akdoğan hepsi değerli ama hiçbiri bu ülkenin aradığı kan değil.

Benim Başbakan adayım Nihat Zeybekçi ikinci isim ise Faruk Çelik. Ülke ekonomik krizde Piyasanın içinden gelmeyen, hayatında 1 kg peynir alıp satmamış, ithalat ihracat nedir bilmeyen, Faizin nasıl yıkıcı bir etkisinin olduğunu anlamayan, yanında maaşını cebinden verip çalıştırdığı 3 adam olmayan adamlardan Başbakan olmamalı. Bürokrat kökenli maaşlı adamlardan başarı beklemek saflıktır. Daha öncede belirttim arabası devletten, mazotu devletten, evinin elektrik su parası devletten, lojmanı devletten olan insanlar ülkeye fayda vermezler.

Benim Başbakanım Tüccar olmalı. Rusya pazarı darlınca ekonomiyi Afrika’ya, Hindistana v.b. yeni pazarlara kaydırabilme vizyonuna sahip olmalı.

 

Benim Başbakanım Ticarette zarar nedir iflas nedir bilmeli. İşsizlik nedir. Talep nasıl oluşturulur. Üretim nedir bilmeli.

Benim Başbakanım işçi maaşı ödemenin ne olduğunu bilmeli; maaşını primini alan işçinin gözündeki sevincini tanımalıdır. İşçi alacağını ödeyeceği gün gelmeden onun derdini yaşamış olmalıdır.

Benim Başbakanım SGK primi, stopaj, beyanname vb kavramları bilmelidir.

Benim Başbakanım devletin gücünü kendi gücü zanneden bazı vali müfettiş v.b. isimlerin zulümlerini ve kibirleri tanımalıdır.

Benim Başbakanım geldiği noktaya tırmalayarak ter dökerek gelen Başbakan’dır. Ticaretten gelen Başbakanın çözüm önerileri de çözümleri de her konuda pratik ve başarılı olur.

Nihat Zeybekçi Beyi ne tanırım ne merhabam var. Bakan olarak görev yaparken Faiz’e savaş açmıştı. Üretim Üretim diye bağırıp duruyordu. Yani Doğruları söylüyordu. Televizyonlarda mecliste geçirdiği kaza ile gündeme gelince izledim. Genç koruması yaralanmış yerde yatarken korumasının elini bırakmadı, şefkat ile korumasının yanında bekledi ve Ambulans hareket edince ayrıldı. Bu davranış şekli dahi Nihat Beyin insani vasıflarının ne kadar üstün olduğunun en büyük göstergesiydi. 

 

 Sayın Cumhurbaşkanımız temennimiz sizin Başkan olmanızdır. Ülke iyi yönetilmeye mecburdur. Parti Başkanlığında yapacağınız yeni bir yanlış telafi edilemez siyasi sonuçlar doğuracaktır. Esnaf kan ağlamaktadır. Tüccar sanayici yazılan çekler ile perişan olup faiz kıskacında iflasa mahkûm edilmektedir. Bu süreçte Yıpranmış spekülasyona açık isimler evvela yüce makamınızı yıpratacaktır. Belki de Başkanlığın olmamasına sebep olacaktır. Nihat Zeybekci ismi yıpranmamış başarılı bir isimdir. Nihat Zeybekçi ismi faiz lobilerini, rantiye sülüklerini korkutup üreten çalışan Sanayiciyi Tüccarı esnafı sevindirecektir. Sayın Zeybekci’yi en iyi Sayın Cumhurbaşkanımız tanır. Güven açısından hiçbir sıkıntısı olmayan mert adamdır Zeybekci. Nihat Bey sayesinde ülke tekrar üretim ekonomisine geçecektir.

Belki yazdıklarımız kabul görmeyecektir. Ama biz bu vatanı milleti çok sevdiğimizden doğruları hep yazacağız. Güçlü kim ise onun değil vatana en çok hizmet edeceğini inandığımızın yanında duracağız.

 
Etiketler: AK, PARTİDE, DEĞİŞİM, ZAMANI
Yorumlar
Haber Yazılımı