Yazı Detayı
28 Kasım 2017 - Salı 23:08
 
BAŞKA (NLIK) BAHARA MI KALDI ?
Tahir Çalgüner
tcal1969@yahoo.com
 
 

FETÖ ile mücadele ev ödevini televizyona bakmaktan yarım yapıp, yarınki tennefüste  tamamlarım  diyen  AKP bürokrasisi ve siyasasi mehteran takımı gibi yürütüyor bu işleri.
Parmakla sayılacak kadar az AKP'li vatandaş ve ful kadro Kemalist müştekiliği ve şahitliğinde veriken hukuk mücadelesi de savcıların yan gelip yatması nedenıyle ağır aksak gidiyor.

İçeriye atılan  kodesteki FETÖcü kadar, dışarıda FETÖcü olması bu işin  yarı yarıya ve yarım yamalak gittiğinin en büyük göstergesi.

Tabi hal böyle olunca,AKP eline geçen bu yükseliş trendini yakalayamadı.Ekonomik durgunluk ve dış politikadaki stoper hataları da eklenince, AKP kurmayları şimdi kara kara düşünüyor.

Erdoğan'ın bana göre Başkanlık seçiminde şansı yok.Ancak parlemanter sisteme geçiş yaparak parlemater seçim sisteminde kazanabilir.Ondan sonra genel seçim arkasından da yerel  seçim.Bunun dışında başka alternatif yok.Memleketin orta yerine büyük bir gök taşı düşerse,Adana İncirlikteki hidrojen bombaları yanlışlıkla patlarsa yada toplu bir terör saldırısı veya savaş yapılmaz ise durum bu.

Bu konuda Anayasa Mahkemesine çok görev düşüyor.
Hani diyorum.Anayasa mahkemesi şu başkanlık sitemi ile ilgili cevaplandırmadığı bir dilekçeyi bir sonuca bağlasa iyi olmaz mı?

Olmaz olmaz demeyin olmaz olur.Anayasa mahkemesinin siyasi içerikli davalarda  ne kadar hukuka saygılı ve bir  bir mahkeme olduğunu herkes tarafından bilinir :-) YSK örneği ortada....

Bu sefer Hukuk galip gelirse, Erdoğan'ın  böylelikle eli güçlenecektir.

Çünkü Anayasa mahkemesinin içinde bir dava dilekçesi daha var.Ve o itiraz dilekçesi hakkında  henüz  bir karar verilmedi.

Önümüzdeki günler, Türkiye seçmenine, ince eleyip sık dokuyacağı kararlar aldırabilir ve kartlar yeniden karılabilir.

Yani;  Erdoğan'ın FETÖ ile mücadele konusunda Yargı içinde ne kadar mesafe aldığı ve Erdoğan'ın ne kadar hukuka saygılı olduğu da  ortaya çıkacak...böylelikle.!  ve Her iki tarafta kazanacak !

Yani öyle de böyle de olsa; Kurtuluş nihayetinde  Gerçek Kemalizm'de.....Millet-Ümmet dengesinde.

 
Etiketler: BAŞKA, (NLIK), BAHARA, MI, KALDI, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı