Yazı Detayı
19 Ağustos 2016 - Cuma 00:45
 
BİTTİ Mİ ?
Güner Gümüşay
gunergumusay@mynet.com
 
 

15 TEMMUZ  “KALKIŞMASI”..

Neden oldu ? Amacı Neydi ?  

Vatanın ve Milletin bağrında onarılması epey zaman alacak  bir yara açan bu olayı net bir şekilde irdelemek lazım.

Bu eylemi ortaya koyma hainliğini yapanları,onların işbirlikçilerini,arka planda destekçilerini, koruyucularını,kollayıcılarını bulup ortaya çıkarma çabaları görevlileri tarafından yerine getiriliyor.

 

Artık ânı yaşamaktan bir an önce  çıkarak;15 Temmuz darbe girişiminin farklı hedefleri nelerdir ortaya dökmek gerekir.

Şimdi silkinmek ve Ülkemizi bölünmeye götürecek sonuçlar doğurabilecek bu eylemin amaçlarını iyi analiz etmek , devletimizin uğradığı büyük hasarın telafi edilmesi çalışmalarına destek olmak zamanıdır.

 

Kalkışmanın özü şudur:

Ortada Türk Silahlı Kuvvetler'i dahil devletin bütün birimlerine sızmış bir terör örgütü var.

Tıpkı PKK gibi hemen hemen aynı zamanlarda ortaya sürülen bu terör yapılanması uluslararası güçler tarafından kurdurulmuş geliştirilmiş ve onların desteğiyle  onlar tarafından kullanılarak bu vatan hainliği yapılmıştır.

FETÖ yü kotaran eylem yapabilir düzeye getiren  uluslararası yapılar elbetteki besleyip büyüttükleri her türlü desteği sağladıkları bu örgütten kendi menfaatlerine bu hainliği yaptırtmışlardır.

Hain darbenin gerçekleşmesinde kimlerin menfaatleri vardır ve bu menfaatler nelerdir onları ortaya dökmeli.Bizden neler  istenmiş de yapmamışız;batının  lehine bizim aleyhimize olacak projeler nelerdir? Bunları ortaya dökmek lazım.

 

Öncelik hepimizin malumu “ Büyük Kürdistan” denilen  projedir.

Suriye'nin kuzeyinde kurulmak istenen Kürdistan'a,Türkiye Cumhuriyeti’nin bağrından kopartılarak Güneydoğumuzun da bu yapıya eklemlenmek istenmesidir.

PKK'nın otuzbeş  yıldır Güneydoğu'muzda  bağımsız bir devlet ilanı gayretleri de buna dahildir.

Burada algılamamız gereken ; FETÖ yapısının kırk yıldır kurgulanarak devlete sızması sağlanırken,PKK nın da otuzbeş yıldır bu millete musallat ettirilmesidir.İki örgütünde ya da şu an bunların yerine her kimi hazırlıyorlarsa onların da hamisi destekçisi aynı yapılardır.

Destek aldıkları korunup kollandıkları  aynı mihraklardır.İki terör örgütünde de eylem düğmesine basanlar aynıdır.

 

Bütün hedef Türkiye’yi fiilen bölmek olduğundan,bunun ilk aşaması olarak  iç savaş çıkartılması tasarlanmıştır.

15 Temmuz da ki en büyük amaçlardan birisi Silahlı Kuvvetler'in ve Emniyet'in kendi içinde birbiriyle çatıştırılarak iç savaş çıkartılmasıydı.

Böylece öncelikle Güneydoğu da beli kırılma aşamasına gelen PKK karşısında ki Asker ve Polis ,teröristle mücadeleden çekilecek ve  iç savaşa katılacaktı.

Bu boşlukta ; PKK  çok büyük bir ayaklanma başlatacak kan gövdeyi götürecekti.

PKK  ve ayrılıkçı yapı bu sefer kendilerini besleyen uluslararası yapıyı özellikle Birleşmiş Milletleri iç savaşa müdahale etmesi ve Türkiye’ye demokrasi getirmesi için  ülkeye davet edeceklerdi. Bu çağrıya balıklama atlayacak olan ABD ,Batı ve onların dünya üzerindeki kuklası BM ,Türkiye'yi fiilen bölecek bir askeri gücün ülkemize yerleştirilmesini sağlayacaktı.

FETÖ darbesi başarılı olsaydı;kendilerini kotaranların  emir ve talimatlarını yerine getirecekler,onların istediklerini  yaparak vatanı  ve milleti parçalayacak;onların ver dediklerini verip yap dediklerini yaparak ülkeyi bölünmeye götüreceklerdi.

Elbette bu vatanın ve milletin gerçek evlatları bütün bunları seyretmezdi;Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Güçlerimizin arasındaki helâl süt emmişler,bunlara karşı gelirlerdi.

Bu dahi Fetöyü kullananların, olmasını istedikleri bir durum olurdu ki;Türk Silahlı Kuvvetleri böylece zayıflayarak ,birliklerin tek vücut hareket etmesini sağlayacak güven unsuru çökerdi. Bu şekilde Türk Silahlı Kuvvetleri dolayısıyla Türkiye, sınırlarının ötesinde caydırıcı bir güç sahibi olma özelliğini kaybederdi.

Açıkçası  15 Temmuz da yaşananlar Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Emniyet güçlerimizde geçici de olsa böyle bir duruma neden oldu.İlk zamanlarda  her şey birbirine karıştı.

Ama bu milletin bekası , askerine ,polisine ,vatanına ve  demokrasisine sahip çıkma azmi, yaralarımızın sarılmasında mihenk taşımız oldu.Milletçe bu hasarı telafi etme gayretimiz gerçekten takdire şayandır.

Bizler vatandaşlar olarak elimizden geleni yapmışken;Devletten hükümetten ve tüm kurumlardan kuruluşlardan vatanın birliği ve dirliği için sürekli olarak bir işbirliği ve meşveret bekliyoruz.

Ülke bu seviyede bir tehdit ve baskı altındayken bizleri yönetenlerin siyaset yapanların bürokrasinin tüm STK ların siyasi partilerin kişisel duygularıyla, hırslarıyla, öfkeleri ve kırgınlıklarıyla bu işi kotarmaları mümkün değildir.Artık söz konusu vatandır ve gerisi teferrüattır.

Türkiye Cumhuriyeti Devletini oluşturan millet kendisine düşeni kalkışma sürecinde yerine getirmiştir.Şimdi büyüklerimizden yapıcı olmalarını,peşin hükümlerinden vaz geçmelerini,güven bunalımlarını aşmalarını ,niyet okumaları bir tarafa bırakmalarını istiyoruz.

 

Bu işin başımıza gelmesinde geçmişinden itibaren ve günümüzde hükümette olanların , idarecilerin kurumların kimlerin zafiyeti ve ihmali varsa ortaya çıkartılmalıdır.

Bu yapılırken de sap ile saman karıştırılmamalı,  döneklere kanmamalı , kandırılmamalı ,iftiralara aldanmamalı,  uyanık olunmalıdır.

Özellikle mevcut Adalet ve Kalkınma Partisinin hükümet ettiği şu zamanlar da;Hükümetin15 Temmuz'u kendisi açısından fırsata dönüştürmeye çalışması, Devletin temel yapısında olağanüstü hal yetkisine dayanarak çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerle köklü değişiklikler yapması,hele hele bütün bunları oya tahvil etmeye çalışması hiç hoş olmayacaktır.Mevcut Adalet ve Kalkınma Partili Yerel Yönetim Başkanlarının ve Teşkilatlarının;bu kalkışmayı sadece kendi başlarına bastırdıkları  zannıyla zafer sarhoşluğu gibi davranış bozukluklarına tevessül etmeleri,kendilerini ön plana çıkartmaları hiç etik değildir.Bunun yerine vatandaşın açıkça dillendirdiği gibi bu yapının Adalet ve Kalkınma Partisi ne de sızmış olanlarının sızmanın da ötesinde her türlü sosyal mecra ve medyada FETÖ terör örgütünün elebaşına methiye düzenlerin,hangi makam ve mevkide olursa olsun  ayıklanmasına gidilmesi daha doğru olacaktır.

Her yeri bu FETÖ pisliğinden temizleyenler kendi içlerinde bu temizliği yapamazlarsa ;bir de bu yapıdan boşalacak yerlere başka yapıların sızmasına engel olamazlarsa bu işe BİTTİ Mİ? Diye bakamayız! Kandırıldıklarına  daha da kanamayız!

 
Etiketler: BİTTİ, Mİ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
01 Mayıs 2017
EMEK
09 Mart 2017
BİR BAVULA SIĞDIRILAN HAYATLAR
07 Ocak 2017
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖZEL TOPLU TAŞIMA ARACI
01 Ocak 2017
MÜTEAHHİT'İN ÖLÜMÜ !..
14 Kasım 2016
ANKARA'NIN TAŞINA BAK!
01 Kasım 2016
LORENZ EĞRİSİ ve PASTA
26 Ekim 2016
FİİLİ DURUM !..
25 Ağustos 2016
MUHALEFET GÖREVE !..
01 Temmuz 2016
ETİMESGUT'UN MARKALARI !
10 Nisan 2016
'MERKEZ' 2 MAYIS'TA MECLİSE GELECEK Mİ?
05 Nisan 2016
ETİMESGUZ TAZİYE ÇADIRLARI
12 Ocak 2016
KANKA'YA "KABUL", ETİMESGUTLUYA "RED"
24 Aralık 2015
"PAMFİLYA'LI" SEN DE KUCAKTASIN ARTIK!
10 Mayıs 2015
DEVLET'E İHTİYAÇ VAR !
27 Ekim 2014
29 EKİM: YAPRAKLAR DÖKÜLÜRKEN
11 Eylül 2014
FESTİVALİN ARDINDAN
29 Ağustos 2014
ETİMESGUT FESTİVALİ BAŞLIYOR
11 Ağustos 2014
NASİP MİŞ!..
08 Ağustos 2014
YA.. NÂSİP !..
30 Temmuz 2014
*FULLER FULLEDİ
18 Mayıs 2014
UMURSAMAYALIM MI ?
21 Mart 2014
CHP'DEN YORULAN SOSYAL DEMOKRATLAR
01 Şubat 2014
MEÇHUL DOSTLAR KİMDEN YANA?
07 Ocak 2014
SİZ NE YAPTINIZ?
28 Aralık 2013
ADAY ADAYLARI ELDE KALDI!
13 Aralık 2013
AKP İKTİDARININ İSTANBUL VURGUSU
29 Kasım 2013
PLASEBO ETKİSİ!
10 Kasım 2013
HANNOVER'DEN MARŞANDİZ'E..
27 Ekim 2013
ALGILADIKLARIMIZ ve MEDYA DENETİMİ
15 Eylül 2013
ÇÖP HASTANELER!
25 Ağustos 2013
DEĞERLİ YALNIZLIĞIM!
04 Ağustos 2013
İKİ SAVUNMA TEK VATAN!
28 Temmuz 2013
Hükümete Rağmen ATO Seçimleri
14 Temmuz 2013
Mücadele PKK İle Değil!
07 Temmuz 2013
BOP'DAN BOK'A ABD
02 Temmuz 2013
ODTÜ'de MEZUNİYET: GURUR ve ÜMİT
17 Haziran 2013
Tarihi Yeniden İhya Etmek
09 Haziran 2013
TOPLUMUN MUHALEFETİ
Haber Yazılımı