Yazı Detayı
26 Mart 2014 - Çarşamba 10:59
 
ÇANKAYA'DA GENÇ BAŞKAN RÜZGARI
Sevda Aksoy
 
 

Seçimlere az bir zaman kala, Çankaya'da da seçim heycanı dorukta..
   Çankaya seçmeni genç dinamik ve donanımlı başkanını bağrına bastı.. Alper Taşdelen rüzgarı çankayayı sardı.. Diğer adayların ise genç başkan karşısında sönük kaldığı görünmekte..
   Genç yaşına rağmen aldığı eğitim ve siyasi kariyeri ile,sosyal belediyecilik ve çağdaş Çankaya markasına çok yakışan, Alper Taşdelen seçmenin yüreğine umut oldu.. 30’lu yaşlarda olmasına rağman başarıdan başarıya koşan Taşdelen, ayrıca Yüksek lisans döneminde New York eski Belediye Başkanı David Dinkins’in verdiği Çağdaş Belediyecilik ve Kent Yönetimi dersini aldı ve “Kent Kalkınmasında Çağdaş Belediyeciliğin Rolü” konusunda ders tezi verdi.. çankaya sevdalısıyım diyen genç başkan prejeleri ilede yoğun ilgi gördü..
***
   Genç başkanın projeleri anlatmakla bitmez. Doğma büyüme Çankayalı olan Taşdelen tam anlamıyla bir Çankaya sevdalısı. Çankaya’yı anlatırken gözlerinin içi gülüyor.
   Yüreğindeki çoşku ses tonuna yansıyor. Dar gelirli ailelere, Çankaya yanında kartı ile, küçük esnafa, benim esnafım kartı ve esnafla beraber kalkınma projesi ile, Kızılay canlanıyor yenileniyor projesi ile ve geniş çaplı içinde çok sayıda proje olan kentsel kankınma projesi ile, esnafa dar gelirliye, çocuklara,öğrenciye, yaşlıya, gençlere,yer verdi..
***
   Taşdelen'in projelerinde insan var hizmet var Çankaya’nın tamamı var.. Biz Gelmedik Kavga İçin Bizim işimiz sevgi için Hakkın evi gönüllerdir Gönüller Yapmaya Geldik .. Yunus Emre bu söylemle yola çıkan genç başkanda.. Yunus Emre var..  Gönüller yapmaya gelen.. Mevlana var: ne olursan ol gel diyen Hacı Bektaş-i Veli var: İnsan sevgisi, hoşgörü, paylaşım ve toplumsal eşitlik diyen. Nazım Hikmet var: Memleketim memleketim diyen yüreği insan sevgisiyle ve hizmet aşkı ile dolu olan genç başkanın yolu açık olsun..

 
Etiketler: ÇANKAYADA, GENÇ, BAŞKAN, RÜZGARI
Yorumlar
Haber Yazılımı