Yazı Detayı
29 Ağustos 2016 - Pazartesi 00:09
 
DARBE GECESİ ve KAHRAMANLAR
H. Mert Özgentürk
 
 

15 Temmuz ihaneti hafızlardan uzun süre silinmeyecektir. O gece hainler kaypaklar kahramanlar vardır. O gece bir gülbahçesi’ne girercesine kahramanlar canlarını feda etmiştir. O gece şahsımda evde duramadım cihat emri alan mümin evde duramaz. Kalbimi yokladım tehlikeli ve riskli idi ama yapmak zorunda idim. Abdestimi alarak binadan çıktım. Beni gören 2 komşum bizde gelelim dedi onları da aldım. Birkaç telefon görüşmesi sonrası Ankara İl emniyeti önüne gitmeyi kararlaştırdık. Arabayı Varlık mahallesine bırakır oradan koşarak geçmeyi kararlaştırdık.

Arabayı Varlık’ın girişinde kurbanlıklar satılan yere bıraktım. Yolun iki kenarında adamlar koşturuyorlar her gelene Türk bayrağı dağıtıyorlar. Su veriyorlar. Adeta cephe arkasından lojistik yapıyorlar. Elleri yüzleri yağ içerisinde üstü başı olmayan insanlar adeta en iyi özel tim askeri gibi davranıyorlar. Polis arabalarını açmış insanlara yardımcı oluyor. Devlet millet kaynaşmış. Kimsinin gözleri hep gökyüzünde doğal radar görevi yapıyor. ‘’ Abi bak ışıklarını kapattı uçak’’ dedi büyük bir patlama oldu. O ara Gri bir araba dikkatimizi çekti. Aracı orada olan, Tamirci idi herhalde; açtı, Arkasından askeri elbiseler çıktı. Oradan başka birisi darbe girişimi yapacak asker sayısı az olunca öğretmen ve sivil memurlara da askeri elbise dağıtmışlar dedi.  O gece gelir durumu, eğitimi, yaşam kalitesi çok düşüklerde kalan ama yürekleri mangal gibi olanlardan strateji, istihbarat, cesaret, askerlik dersi aldım. Yanımdaki arkadaşlarımla konuştum. Darbe Ankara merkezde durduruldu ama uçaklar durmuyordu. Akıncılar üssüne gitmeyi kararlaştırdık. Gözüme bir aile çarptı Ana baba çocuklar cepheye hep beraber gelmişler. İçimden tebrik ettim. Arabaya doğru giderken yanımda bayrak dağıtan şahsı gördüm. Adam atom karınca gibi her cephede mücadele ediyor. Hem sıkışanlara su dağıtıyor. Bayrak dağıtıyor. Sonra Tank’a, darbeci askerlere müdahaleye geliyor. Hafif sakallı abi ile tanıştık. Murat Tekin, Öz Finans iş Sendikası Genel Başkan yardımcısı. Önde gördüğüm Aile, Aynı sendikanın Genel Başkanı Ahmet Eroğlu, Murat Tekin’in yanında kan ter içinde kalan Şükrü Sarıkan beraber yürümeye başladık. En güzel darbe analizini Fetö’nün şeytani bir örgüt olduğunu Murat Tekin’den aldım. Fetuşşeytan kavramını bu abiden duydum. Maşallah başkan hem aksiyoner hem de kavramsal anlamda çok bilgili idi. Hiç tanımadığımız adamlar ile darbe karşıtı kardeşlik köprüsü kurduk.

  Öz Finans İş darbe haberi yayılınca kaçmamış il emniyetine en yakın bina olarak tüm yöneticileri ve çalışanlar toplanmış darbeye karşı en dik duran sivil toplum örgütü olmuştur. Sendika vatandaşın ihtiyaçları için açılmış can siperane mücadele etmişlerdir. Genel başkan Ahmet Eroğlu kendisinin ve ailesinin yaşamını hiçe sayarak mücadele etmiştir. Yardımcıları Murat Tekin ve Şükrü Sarıkan peygamberin gül bahçesinin bekçiliğine aday olmuş ve canlarını bu ülke için Allah’a sunmuşlardır. Ayrıca Memur sen başkanı Ali Yalçın TRT önünde canını ortaya koyduğunu orada olanlardan öğrendim. Sahipsiz vatanın batması haktır. Sen sahip olunca vatan batmayacaktır. Mehmet Akif’in bu şiirine bu sendikacılar canlarını ortaya koyarak cevap vermişlerdir. Böyle sendikacılar böyle halk oldukça bu vatan batmayacaktır.

Gelelim işin acı boyutuna,  Hiçbir başarı cezasız kalmayacağı gibi, Canlarını makamlarını hiçe sayan bu sendikacılarda darbe karşıtlığının bedelini ödeyecektir. O gece yataklarından korkudan çıkamayanlar, Kripto fetocular bu isimlere ceza vermişlerdir veya verme hazırlığı içerisindedirler.  Aslında ayyuka çıktılar darbede tutuklanan Sinop valisine kim referans oldu ise o kripto fetocudur, o tutuklanmalıdır. Kim bu sendika ve sendikacılar hakkında uydurma rapor düzenlemiş veya düzenleyecek ise onlar Kripto Fetocu dur. Şeytanla işbirliği içerisindedir. Aslı tehlike budur. Öğretmene, memura örgüt üyeliğinden ceza verirken içine darbe karşıtı olanları da ekliyorlar. Asıl elebaşlarına dokunulmuyor. Onlar hala görevlerinin başındalar. Bu ortamda Tayyip bey, Binali bey, Devlet bey haricinde kimseye güvenilmemelidir. Özellikle ilk iki isim çevrelerini saran ekipten başlarını kaldırsalar gerçekleri daha rahat göreceklerdir. İyilikle Kalın. 

 
Etiketler: DARBE, GECESİ, KAHRAMANLAR
Yorumlar
Haber Yazılımı