Yazı Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 20:55
 
FETOROSPİGİL BÜROKRASİNİN KRİPTO CAMBAZLIKLARI
Tahir Çalgüner
tcal1969@yahoo.com
 
 

"Bir kişi FETÖ gerekçeli  kurumundan ihraç edildiyse;  mutlaka  ilgili kurum yöneticisi tarafından  adli yargıya ve savcılığa  bildirim yapılması gerektiği gibi; mahkemeye intikal eden bir  durum varsa, kurum otomatik olarak idari iç soruşturma ile şahit  ve müşteki ifadelerinede başvurarak  çift taraflı  kapsamlı bir nceleme yapılmalıdır. Bu iş sadece ve sadece Danıştay'ın değerlendirilmesine bırakılmamalıdır.

Kamu kurumları ve Devlet üniversitelerindeki sözde FETÖ/PYD ile bağıntılı kurum personelinin araştırılması süreci ve kullanılan yöntemi hakkında bazı istihbaratlar ve duyumlar tarafıma iletilmiştir. Bu konuda yapılan bürokrasinin cambazlıklarına bazı örnekler vereceğim. Örneğin "A" Kurumunda; o kurumun başındaki baş amiri ve ilgili Bakanlıktaki Bakan altı üst bürokrasi işbirliğinde bir potansiyel "Fetullahçılar torba listesi" hazırlıyor...ve bunun üzerine ilgili personel öncelikle açığa alınıyor.Ve haklarında şikayetçileri de dışlayarak "şahitsiz" ve müdahili olmayan bir kovuşturma yapılıyor. Böylelikle dosyaların bir şekilde adli ve idari yargıya gelecekte intikal etmemesi ve ettirilmesi amaçlanıyor. Şikayetçiler ve bilgi vermek isteyenler de mahalle baskısı ile işin içine müdahil ettirilmiyor.Korkutuluyor..ağızlarına biber sürülüyor..mobbing yapılıyor. Nasıl mı?

Örneğin o kurumda kantitatif olarak (küsuratlı bir rakam seçilmesine özen gösterilerek) 103 rakamı belirleniyor. Bunun yaklaşık yarısına "estek köstek" iddialar olduğu taraflarca da alenen bilinen bazı mağduriyet yaratması mümkün olmayan ve özenle seçilen iddialar soruluyor.Karşı tarafın savunması alınıyor. Danışıklı dövüş üzerine; o kişi zaten aklanması gereken kişi "aklanıyor". Bu arada haklarında ciddi iddia ve şikayetler bulunan (ve/veya potansiyel şikayetçileri de görmezden gelerek,) korunması gerekli, vitrin arkasındaki beyin takımı 53 birimlik popüler ve isimleri zaten kamuoyunda deşifre olmuş cemaatçi kişi böylelikle bir el çabukluğu ile ve algı yanılması marifetiyle,gözden kaçırılarak; kaybolan toplar (cemaatçi A takım) kulak arkasına saklanıyor...ve kaybediliyor....

Dolayısıyla kümülatifte 50+50 =100 birim personel içeride bırakılıyor..sonrada konu unutturulup gidiyor. Yani 53 birimlik kripto cemaatci Takım'ı hiçbir zaman listeye girmediği için torbada da zaten yoktu. Türk insanının ortalama algı ve takip eşiğini iyi bilen kurumun üst aklı; konuyu bilerek sessizlik içinde ve bile bile zamana ve sürece yayıyor. Milletin gazı alınıyor. Hafızası ile oynanıyor. Böylelikle vitrin önündeki 50 küsur kişiyle iş bağlanıyor. Kardeşim bizim kurumda bu kadar FETÖCÜ varmış denebiliyor.(yersen) Ancak bu bürokrasi ve hukuk cambazlıklarını yapan ve narkozik yöntemlere başvuran kişiler başlarına çok büyük bela alıyorlar.Kendi başlarını yakıyorlar. Çünkü yeterince soruşturma yapmayan kurumların 1. derecece amirleri hakkında , TEM ekiplerine ve Cumhuriyet savcılarına şikayetler yapılıyor. Bu şikayetler kayıtlara giriyor.

Sonrasında da Kripto paralelciler ve onları koruyup kollayan narkozik Rektöründen...Genel müdüründen , ..vb..hesap üstüne hesap soruluyor. VİTRİN ÖNÜNDEKİ KURULARIN YANINDA, VİTRİN GERİSİNDEKİ" YANMAYAN A TAKIMI " FETÖ KURULARINA GÖZ AÇTIRILMAYACAKTIR. Kamuoyunun bilgisine Ve Şark kurnazı bürokratların "cambaza bak" hokkabazların dikkatine !! Siyasilere ise saygılarımla .....

 
Etiketler: FETOROSPİGİL, BÜROKRASİNİN, KRİPTO, CAMBAZLIKLARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı