Yazı Detayı
24 Eylül 2021 - Cuma 09:12
 
KARDEŞ ÜLKEYE SELAM OLSUN
Şafak Ahmet Deniz
safatahmetdeniz@hotmail.com
 
 

         11-18 Eylül  tarihleri arasında Azerbaycan Türkü kardeşlerimizle, şiir, sanat ve Karabağ savaşı sonrası Türk dayanışması  içeren bir Gönül Yolculuğu yaptığımızdan söz etmiştim önceki yazımda. Bu yazımda da, o yazımda söz edemediğim dostlardan, Azerbaycan Türkü kardeşlerimizden, Coşkun KARABULUT’un diliyle söz edeceğim.

         Gönül Yolculuğu, Türkiye’den Coşkun Karabulut ve Azerbaycan’dan Nazile GÜLTAÇ şair ve yazar  kardeşlerimizin önderlik ettiği bir proje. Her sözüne yürekten katılarak, sözü Coşkun Karabulut’a bırakıyorum :

         “Atayurdu kardeş ülkelere olan uzun yolculuğumuzun ilk durağı olan AzerbayCAN gezimiz bitti ve sağ salim evlerimize döndük şükür. Katılan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

         Ama daha büyük bir teşekkürü gidişimizden dönüşümüze kadar bizi hiç yalnız bırakmayan ilgileriyle, ağırlamalarıyla ve bizim adımıza kurdukları ilişkilerle gezimizi daha anlamlı ve dolu dolu yapan herkese sonsuz teşekkürler.

         En başta da:

         Ressam Nevai Metin ' e o kadar borçlandık ki sözle tarif edilemez. İyi ki var.

         İbrahim İlyaslı ( Ibrahim Hajiyev ) , Namiq Dəlidağlı, Elşad Barat bizlere Gence' ye kadar refakat ettiler , imkanlarını bize ayırdılar minnettarım.

         Gunel Natiq arkadaşımız her zaman olduğu gibi bizleri konuk etti yolu açık olsun.

         Milletvekili sayın Sabır Rüstemhanlı onurumuza yemek verdi bizimle oldu sohbet etti sonsuz teşekkürler

         Seymour Muradov kardeşim o yoğun günlerinde vaktini bize ayırdı ağırladı ve havalimanından uçağa binene kadar cenazesi olmasına rağmen telefonla bütün sorunlarımızı halletti var olsun

         Tahire Memnedova ve Puste Huseynova ' ya bizi ağırladıkları için teşekkürler

         Ümit Partiyası baskanı sayın İğbal Ağazade' ye sıcak ve nazik ilgileri için sonsuz teşekkürler

         Rahatsız oldukları için gelemeyen ancak gölgeleriyle bile yanımızda olduklarını htiren Hümbet Hasanoğlu ( Humbat Quliyev ve Arzuman Muradlı ya sonsuz teşekkürler ediyorum .

         Server Kamranlı AZ TV yönetimi ve tüm medyaya teşekkür ederim.

         Tüm bu dostları ve dostlukları bize kazandıran doktor şair kardeşim Nazile Gültaç' ı yanaklarından öpüyorum . Yolu bahtı hep açık olsun ..

         Ve de benim portremi çok büyük bir başarıyla çizen ressam kardeşim Sehran Allahverdi-ye sonsuz başarılar diliyorum

         Unuttuklarım olduysa affola ve Nazile hanım tamamlarsa sevinirim.

         Hepinize sonsuz teşekkürler sevgili arkadaşlarım  COŞKUN KARABULUT”

         Gönül Yolculuğu, 2022 yılı Mayıs ayında Azerbaycan’dan Türkiye’ye gelecek şair ve yazar dostlarla sürecek. Akdeniz sahilleri boyunca, Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin eserlerinden Türkçe’mize yapılan çeviri kitap imzalanacak ve yeniden kucaklaşacağız kardeşlerimizle. Belki de son  noktayı Ankara’da tamamlarız. Etimesgut Belediye Başkanı Enver DEMİREL ile bu konuyu görüşeceğim. Korkut Ata Kültür Merkezi’nde Azerbaycan’dan gelen kardeşlerimizi sizlerle buluşturursak ne iyi olur.

         Azerbaycan Türk’ü kardeşlerimizle geçirdiğimiz bir hafta, bizi çok etkiledi ve tüm kardeşlerimize burdan bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kardeş ülke Azerbaycan’a selam olsun. İki devlet bir millet olduğumuzu gururla söyleyen Azerbaycan Türk’ü kardeşlerimize, sevgi ve saygıyla yeniden selamlarımızı gönderiyorum.

         2022 Yılı Mayıs ayında aynı Gönül Yolculuğu, bu kez Özbekistan’a doğru yola çıkacak. Gönül Yolculuğu Önderleri Coşkun KARABULUT  ve Nazile GÜLTAÇ’a, bizi bu yolculuğa çıkardıkları için sonsuz minnettarlığımı da belirtmeden geçersem sözüm eksik kalır. İyi ki varsınız. 

          Gönül Yolculuğu sürüyor. Sizler gönül yolculuğuna var mısınız sevgili okurlar ? Kardeş ülkelere hep beraber selam gönderelim mi ?

 
Etiketler: KARDEŞ, ÜLKEYE, SELAM, OLSUN,
Yorumlar
Haber Yazılımı