Yazı Detayı
02 Nisan 2014 - Çarşamba 00:04
 
YAV HE HE KEDİDİR KEDİ !...
Sevda Aksoy
 
 

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan seçim hilelerine kediler bile dayanamadı..

   Ne geceydi o..

   Sabah saat 08.00’de okullara giden seçmen, akşam saat 17.00 kadar oylarını büyük bir titizlikle kullanmış..  Ardından tam da sandıklar sayılmaya başlamışken olanlar olmuştu.. TV’lerin her biri farklı rakamlar veriyor.. Yurdumun dört bir köşesinden..

   Yakılan oylar, çöpten çıkan pusulalar..  Eli sopalı adamlar, saldırılar, ortalık tam bir savaş alanına dönüyordu..  Görevi oyunu kullanmak olan seçmen, gece yarısı seçim kurullarına akıyor oylarını koruma görevi üstleniyordu.. Sosyal medya yıkılıyor.. oylar çalınıyor mesajları ile halkın telefon mesaj kutusu dolup taşıyordu..

   Bir Melih Gökçek çıkıyor ben kazandım diyor.. bir Mansur Yavaş..

   Bir kanal başka bir ilçede CHP önde derken diğer kanal tam tersini söylüyordu.. Seçmen doğru bilgi alabilmek adına çırpınıyor.. umutsuzluk çığ gibi büyüyordu.. Demokrasi adına.. halk kendi iradesine saygı istiyor, yansız ve gerçek yayıncılık bekliyordu.. heyhat olmuyordu.!!  Her şey arap saçı gibi karışık.. kim doğru kim yanlış söylüyor bilinmiyordu..  Silahlar patlıyor..korku bütün ruhlara işletilmeye çalışılıyordu..  Milli irade tuvaletlerde yakılıyordu..

   Tam da bu olaylar yaşanırken Mart ayının hafif ılık bir gecesinde oysa bu ayı aşka ayırmak isteyen kediler bu duruma daha fazla dayanamıyordu. Diğer illerdeki 40 kediye tez elden haber salındı.. ortak bir plan kurdular pazar gününün ilk gecesinde, sevişmeyi bırakıp savaşmaya karar verdiler.. İnsanlara yapılan bu zulme daha fazla seyirci kalamayız dediler.. Ortakta bir slogan buldular..

   ‘Yavaş gardaşım yavaş’ sesleri yükseldi adaletsiz kentin sokaklarında..

   Direnişe geçen kediler..

   İçlerinden bir direnişçi seçtiler..  eş zamanlı 60 yerde elektirikler kesilecek, ampul sönecek.. bu kaos sona erecekti..  plan tıkır tıkır işledi içlerinden bir cesur kedi çıkıp bütün ampulleri söndürdü ve oracıkta can verdi..

   Oysa ülkenim % 40’ı yıllarca sokaklara çıkıp sloganlar atmıştı ampülleri söndürün diye. Direnişlere girmiş, sokak kavgaları olmuş  ve hatta umut gözlü çocuklarımız can vermişti..

   Gelin görün ki bu ülkenin içinde bulunduğu duruma kediler bile dayanamadı..

   Bence de yav he he KEDİDİR KEDİ..

 
Etiketler: KEDİDİR, KEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı