Yazı Detayı
18 Aralık 2016 - Pazar 21:26
 
LALE DEVRİNDEN FETRET DÖNEMİNE GEÇİŞ
H. Mert Özgentürk
 
 

Tayyip Erdoğan’ın manevra alanı daralmaktadır. Siyasi hayatımızın en başarılı ismi günden güne etrafı tarafından yanlış yönlendirmeler ile kendi sonunu hazırlamaktadır. Kendisi için devleti için ya bu kuşatmayı yaracak ve görevinin başında devam edecek  (1.senaryo)  ya da bu kuşatma kumpasını kendini feda ederek etkisiz hale getirecektir (2.senaryo).  3. Senaryo ise hem kendinin hem de devletin geleceğine vurulacak en büyük zarar olan hem görevinin başından gitmesi hem de kumpasın bozulamaması.

En büyük temennimiz 1.senaryonun tutması .  En zor olanı bu. Yakın çevresinin çapsızlığı, Ak parti kadrolarının çözüm üretme kabiliyetinden çok, sorunların kaynağı olması, dar bir bölgenin eline geçmesi 1.Senaryonun engellemektedir. Tayyip Erdoğan hala yakın çevresini alan bu kadroya gerekli revizyon hamlelerini yapamamıştır. Üstelik yalnızım diye kendisi itiraf etmektedir. Ak parti kadrolarının tepe grubunun çoğu zor günlerin kaçan adamlarıdır. Örneğin 15 Temmuz gecesi kimin hangi bodruma saklanmış olduğu, kimin şehir dışına kaçmış olduğunu herkes bilmektedir. Bu bilinir olduğu halde kahraman edası ile halkın önünde boy göstermektedirler. Kahramanlar fakat sahte ve sahtekâr kahramanlardır. Darbe gecesi Ankara da meydanlara çıkmayanların kanallarda darbeyi nasıl engelledikleri palavralarını anlatıp durdular. Yine bu yakın çevrenin kurban bayramında toplanan kurban paralarını iç ettiği Suriye’ye toplanan paralardan hisse aldıkları da bilinmektedir. Örneğin Kızılay’a bağış yapıyorsunuz bağışınız Suriye yemi yoksa yüksek maaşlı danışmanlara mı veya boğaz da yeni kiralanan ofise mi ? gidiyor. Bu adamcağızların dini imanı kalmamış… Her türlü mukaddesatı alıp satarlar işte bunlar ile Tayyip Erdoğan 1.senaryoyu oynayamaz. Ekibi samimi değil. En samimi adamları Devlet Bahçeli ve Doğu Perinçek.  Tayyip Erdoğan’ı yakın arkadaşları, Doğu Perinçek kadar savunamamaktadır. Yedirmeyeceğiz diyen Perinçek, Cumhurbaşkanını Kumpaslara kurban vermeyeceğizi  ifade ederken; Ak partililerin çoğu yedirmeyeceğiz derken İktidarın nimetlerinden kimseye pay vermeyeceklerini ifade etmektedirler.

Devlet yeniden yapılanırken devletin sırtına kambur olan Ak partililerin büyük çoğunluğu tasfiye edilmelidir. Fetö yapılanmasından ders alınmamış olacak ki Sağlık Bakanlığı yine bir cemaate endekslenmiştir. Pensilvanya bitti menzilvanya modası başladı.  Ak parti bu kadroları ile Ülke yönetemez, başarılar ise anlık olmaktan öteye gidemez. Tayyip Erdoğan Ak partiden başlayarak devleti yeniden yapılandırmayı başarırsa 1.senaryo olabilir.      

2.Senaryo Devleti yapılandıramayan Tayyip Erdoğan kendini yem olarak kullanır. Hem kendinin hem Ak partinin Hem de ülkenin başına çöreklenmiş kimi, zaman faiz lobisi, kimi zaman fetö, kimi zaman alman vakfı, kimi zaman ABD düşünce kuruluşu kimi zaman görevdeki general vb. olan dış güçlerin uzantılarını da imha ederek Kendinin ve Ak partinin de sonunu getirir kuşatmayı bitirir.

3. Senaryo ise ülkenin sonunu getirir en azından Sınırlar bugünkünden küçülür.  Vatandaş olarak biz olayları nasıl anlayacağız. Bununda şablonunu size vereyim. En nihayetinde bu 7-8 aylık bir süreç.

Devlette ve Ak partide ciddi revizyon başlar; Deve dişi gibi adamlar makamlarından alınırlar bunlar Genel başkan yardımcısı da, Büyükşehir Belediye başkanı da, milletvekili de olabilir. Yerlerine milli ve yerli isimler getirilirse Revizyon başarılı olur kumpas işlemez. Kumpası içerideki işbirlikçiler kurdukları için tasfiye edilirler. Abdullah Gül, Türkiye İngiltere arasında ilişkilerin onarılması sürecini halleder  hizayı her zaman İngiltere’den alan Arap dostlarımız tekrar destek için yanımıza döner kumpas  bozulur, Yeni Ak parti yeni Türkiye’yi Tayyip Erdoğan liderliği altında  başarıdan başarıya taşır, 1.Senaryo ile ülke her alanda öncü olur.

Beklenen Revizyonlar ve Reformlar yapılmazsa; Yeni Anayasa meclisten geçmeyecek, Uluslar arası aklın Ak parti içerisindeki isimleri zafer naraları atarken, Tayyip Erdoğan kendi siyasi hayatını da, Ak partiyi de sonlandıracaktır. Tayyip Erdoğan Başbakan iken çevresindeki bürokratlardan tutunda, Subayevlerindeki birçok komşusu dizayn edildi ve Tayyip Erdoğan kuşatıldı.  Saraya çıkan Tayyip Erdoğan bizzat Devlet eliyle kuşatmayı yardı. Yerli ve milli olmayan çevre tasfiye edildi. Recep Tayyip Erdoğan 1.senaryoyu uygulayamazsa Ak parti ‘yi de kendisini de kuşatmanın bozulması için kullanacaktır. Yerine kim geçer? Tayyip Erdoğan da Devlet de bunun planını yapmıştır. Örneğin 15 Temmuz gecesinin gerçek kahramanlarından birisi olabilir. Endişelenmeyin devlet 3 aya ünlü yapar bu ismi.

Gelelim en kötü senaryoya Tayyip Erdoğan bitmiş, Ak Parti bitmiş fakat kumpas ve kuşatma kırılamamışsa, Devlet Rusya, İran, İngiltere üzerinden oynadığı oyunda başarılı olamamıştır demektir. İngiltere’ye İstanbul ‘da ki patlamayla Türkiye ile yaptığın antlaşmadan geri çekil mesajı verildi. (Vadofone İngilizlerin büyük firmasıdır. 2003 de ki İstanbul’da HSBC saldırısı da aynı mesajdı)  Abdullah Gül’e Kayseri terör eylemi üzerinden geri çekil mesajı verildi. Sıradaki eylemler Rus, İran ve İsrail hedeflerine yönelik olacaktır. Devlet kurduğu planları gerçekleştiremezse her zaman yaptığı gibi zor zamanların planına geçer ABD ve AB yanlısı olur politikalarını buna göre şekillendirir. Yönetimini ise Ahmet Davudoğlu ya da Benzeri bir isme bırakacaktır. ABD ve AB bu geriye dönüşü bedel ödeterek kabul edecektir.  Çözüm süreci başlar federatif Kürt devletimiz kurulacaktır. Fetö dahil tüm örgütler ülkeye geri dönüş yapacaklardır. Tüm azınlıklar yüksek sesle hak isteriz diyeceklerdir. Ülkemiz de 15 Temmuz öncesi gibi bölücüler ve onların siyasi işbirlikçileri faaliyetlerinin zirvesinde olacaktır.

Tüm bunları 2017 de inşallah hep beraber göreceğiz. Devlet en zor zamanında elindeki tüm güçleri sahneye sunuyor. Fetret döneminden gelişme dönemine gireceğiz. Peki Ak partinin 2002 yılından bu yana sürdürdüğü iktidar hangi dönemdi oda Lale devri idi. Lale yerine Lale adamlar her yere Gökdelen dikerek gelişeceğimizi düşündüler. Esenlikle kalın.

  Bekleyin, görecektir, duranlar yürüyeni!
  Sabredin, gelecektir, solmaz, pörsümez Yeni!    

  Necip Fazıl Kısakürek

 
Etiketler: LALE, DEVRİNDEN, FETRET, DÖNEMİNE, GEÇİŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı