Yazı Detayı
01 Şubat 2014 - Cumartesi 11:23
 
MEÇHUL DOSTLAR KİMDEN YANA?
Güner Gümüşay
gunergumusay@mynet.com
 
 

    Gündem o kadar hızlı ve karmaşık akmaya başladı ki sadece bir konuyu ele almaktan ziyade; olayları konu başlıklarıyla özetlemek istiyorum.Üstelik yerel bir seçim sürecinde yerelden bahsetmek istediğim halde Memlekette öyle şeyler yaşanıyor ki yerelden genel konulara kadar uzanmak gerekiyor.

    MADE İN SİNCAN :
    AKP Etimesgut İlçe Teşkilatının Sincan’dan ithal ettiği (vatandaş öyle diyor) Etimesgut Belediye Başkan Adayı Rıza GEZER,Sincan’da konuşmuş.Adaylığı açıklanınca ilk beyanat verdiği yer haliyle Sincan olmuş.
   Demiş ki; “Sincan MHP Belediye Başkan Adayı Hasan ALTIN’ı sandığa gömeceğiz.” Bunun için kuvvetli deliller de ortaya koymuş. İhtisasım ; Hasan ALTIN demiş. Becerim; Hasan ALTIN konusunda bir ciltlik bir ansiklopedi yazabilmektir diye devam etmiş.
   Tamam güzel! Peki Etimesgut’lular bunun için sana ne yapabilir ki?Sincan’da kalsaydın o vakit. Yeteneklerini Sincan’a Belediye Başkan Adayı olmak için kullansaydın.
   Her ne kadar yıllarca  Eryaman’da şimdide Elvankentte oturduğunu belirtsen de; Sincan ve Etimesgut’u kaynaştırıp neredeyse Sincan-Etimesgut Birliği’ ni ilan etsen de; yıllardır bu bölgece çalışma yaşamını sürdürsen de Siyasi olarak, Sincan siyasetinde artısı ve eksisiyle yapmış olduklarından dolayı MADE İN SİNCAN damgan silinemez.
   Nitekim  Etimesgut için ortaya dökülen Rıza Gezer Projeleri ilçe kamuoyunda tam bir soğuk duş etkisi yaptı. Halk Ekmek, Etipark satışından, Etimesgut İlkokulu ve Ortaokulunun yıkılmasından, İlçenin isminin değiştirilmesine kadar akla gelmeyecek kadar sinir bozucu ne kadar  proje varsa üretilmiş. Allah’tan bunlar şimdilik Rıza Gezer’in akıl mahsulü projeleri; düşünebiliyor musunuz başkan olsa, maazallah  bunları uygulayacak.

       MEÇHUL DOSTLAR KİMDEN YANA:
   MHP Etimesgut Mahalle Temsilcileri’nin  Etimesgut Belediye Başkanı ve Adayı Enver DEMİREL ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt KARAKAYA ile birlikte oldukları toplantıda MHP tabanının coşkusu görülmeye değerdi.
   Başkan Enver DEMİREL, MHP Ankara İl Başkanı  ve MHP Ankara Büyükşehir belediye Başkan Adayı’ nın yaptıkları konuşmalar büyük yankı buldu, toplantıya katılanları coşturdu.
   Etimesgut İlçe olduğundan bu yana böyle toplantılara çok katıldım böyle seçime hazır ve başkanlarına liderlerine inanmış ve onlara gönülden bağlı bir kitle görmedim.Ne muhteşem ANAP da ne muktedir AKP’de ne de Sosyal Demokrat Partilerde böyle bir inancın, gönülden kabulün ve isimsiz meçhul dostların desteğini hiç hissetmemiştim. Evet .. Toplumları ve insanları zafere taşıyan meçhul ler vardır. Meçhul Askerler, Meçhul Kahramanlar  ve Meçhul Dostlar gibi.
   Demokrasilerde meçhul dostlara çok ihtiyaç vardır. Çünkü onlar bulundukları yerlerin kanaat önderidirler; etkilerler yönlendirirler.Oy kullanırlar;oy kullananlara etki ederler.Haklarında hüküm verdikleri ve dostluklarını bahşettikleri kişinin belki yüzünü bile görmemişlerdir ama onu ölümüne savunurlar ve sadık kalırlar.
   Etimesgut  “Uç Beylerinin-Hanımlarının Toplantısında” Anladım ki Enver DEMİREL ve Mevlüt KARAKAYA Başkanlar Meçhul Dostları arkalarına almışlar.Onları artık kimse tutamaz.Siyasette özellikle de seçim arefelerinde bu meçhul dostlar ve onların kimden yana oldukları çok önemlidir. Onlar kimden yanaysa iktidar odur.
   Meçhul dostların desteği her türlü kampanya ve medya kanallarından bile daha güçlüdür ve onlardan etkilenmeden hedefini bulur.

    ÜLKÜCÜ ŞEHİT:
    Ve bir ülkücüye daha kıydılar.
    Başta MHP Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ olmak üzere tüm ülkücüler şehidlerini bağırlarına bastılar. Şehit Cengiz AKYILDIZ’ı rahmet yağışının altında; Rahmet-i Rahman’a uğurladılar.
   Türk milletinin başına örülmek istenen yeni oyunlara kurban edilip Şehit edilen  Yusufiyeli Cengiz AKYILDIZ’ın ardından   kamuoyumuz “Hepimiz Cengiziz Hepimiz Türk’üz” diyemedi. Türkiye tek ses olamadı.Tek ağızdan “Hepimiz Yusufiyeliyiz Hepimiz Türk’üz” diyemedi.
   Neden mi? Ermenilerin,Kürtlerin ayrılıkcılarının  arkalarına takılıp gidenler sanki onlar demokratik,ekonomik ve kültürel olarak yoksun bırakılıyormuş gibi hava estirenler ve buna kendisini kaptıran aydınlar, liboşlar, dönmeler, radikal islamcılar  bir Türk’ün bir ülkücünün öldürülmesini normal bir asayiş olayı zannediyorlar. Yada en azından bu olaya o gözle bakmak istiyorlar.
   “Türk’ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeni’nin Ermenistanla kuracağı asil damarında mevcuttur.” diyebilen bir gazeteci vatandaşımızın katledilmesiyle; “Hepimiz Hrant’ız Hepimiz Ermeniyiz” diye sokakları  19 ocak 2007 den bu yana dolduranlar; Ülkücü bir şehidimiz için o da bu vatanın öz be öz evladı olan  basın danışmanı Cengiz AKYILDIZ için kılını bile kıpırdatmadı. (Elbette ki Hrant Dink’in katlini, fikirlerinden dolayı bir gazeteci vatandaşımızın öldürülmesini kimse tasvip edemez. O ayrı, ben tutumlardan söz ediyorum.)
   Yine de Sayın  Devlet Bahçeli’den Allah Razı Olsun ki karanlık, kahpe sokaklara çekilmek istenen ülkücü gençleri sakinleştirdi. Onlara en yakın seçim olan 30 Marttan başlamak üzere Cumhurbaşkanlığı ve sonrasındaki Genel Seçimlerde MHP’ye verilecek halk iradesi ve yetkisiyle bütün bunların sorumlulularından hesap sorulacağının sözünü verdi.
   Şimdi iş büyük iş derin seçim salt bir yerel seçim değil; Milletin Birliği, Vatanın Bölünmez Bütünlüğü ve Devletin Bekası ve Yönetilebilir olması için oy verilecek;vebal büyük.

   ÜLKÜCÜLER ETİMESGUT
   KORKUT ATA’DAYDILAR
   Etimesgut Ülkü Ocakları’nın düzenlediği “Gençlik Şöleni” muhteşem bir coşkuyla yapıldı.
 Ülkücülerin Türk bayraklarını coşgu ve gururla salladığı gecede; Etimesgut Belediye Başkanı ve Adayı Enver DEMİREL ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt KARAKAYA  bağırlara basıldı. MHP’nin  Etimesgut’ta ki iktidarının devamı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığının da kazanılması yönünde ülkücüler tek yürek tek yumruk olduklarını gösterdiler. “GÖKÇEK GİDECEK; KARAKAYA GELECEK” sloganıyla; misafirlerini uğurlayan Etimesgut’lu Ülkücüler, yerel seçimlere damgalarını  vuracaklarının sinyalini verdiler.

 KAHRAMANLARA ESARET SON BULDU:
   Türk Askerinin başına çuval geçirilmesiyle başlayan ve muhterem büyüklerimizin ses çıkarmadığı hatta “Ne Notası verecektik, müzik notası mı” diyebildikleri günlerle başlayan TÜRK Silahlı Kuvvetlerinin itibarsızlaştırma planının ilk kurbanlarıdan; Levent BEKTAŞ, Ercan KİRAÇTEPE, Erme ONAT  ve Eren GÜNAY’ın esaretleri son buldu.
   Onlar elbetteki suçsuzdular. İfadelerinde hep bunu vurguladılar. Tek kaygıları şerefleriydi, çatıştıkları şehitler verdikleri teröristlerle bir tutulup vatan haini ilan edilmeleriydi. Çok şükür o günlerde geçti. Dijital kurgularla Kahramanlar beş yılı geçkin tutsaktılar. Kamuoyu vicdanında asla suçlu bulunmamış olan kahramanların sevinci bizlerinde sevincidir.

     KRİZ KAPIYI ÇALIYOR:
   AKP Kendini aklama çabalarına düştüğünden beri; Makro Ekonomik politika ve Enflasyon hakkında belirsizlikler arttı. Üstüne de Hukuk Devleti zedelenince ; Ekonominin tökezleyebileceği sinyalleri verildi.
   Kısa vadeli sermaye akışı ve kara para trafiği ile hayat bulan kayıtdışı ekonominin can simidi olan inşaat  sektöründe oluşan “Balon Ekonomi” önümüzdeki süreçte  kısa vadeli sermaye girişinin kesilmesiyle patlayacaktır. Bu durum emlak fiyatlarında çöküşü getirirken genel tüketim de düşüşe geçecektir.
   Türkiye’ye 2014 yılında 160 milyar doları  dış borç ödemesi ve 60 milyar doları cari açık olmak üzere toplam 220 milyar dolar lazımdır. Bu da ülkemizin bir yıllık hasılatının dörtte biri  demektir. Türkiye ekonomisinin en büyük sıkıntılarından birisi ve dış sermayeye bağımlı olmasının nedeni ekonomide üretim ve ihracatın ara malı ithalatına bağımlı olmasıdır. 1 dolarlık ihracat yapmak için 0.50 cent ithal malı kullanmak gerekiyor.Türkiye ithalat yapmadan imalat yapamaz, üretemez bir durumda.İmalatın ithalata bağımlılığı yüzde 43’leri  aşıyor.
   Büyümenin durduğu, enflasyonun artışa geçtiği, ekonominin  küçülmeye başladığı günümüzde, TL’nin rekor değer kaybıyla her gün yoksullaşıyoruz. Bu da krizin ön aşamasına girdiğimizi gösteriyor. Kitlesel işten çıkarmaların, iflasların başlaması kaçınılmaz olacak.
    Hükümet, yolsuzlukları örtme çabasına girdikce  darbe mi, dış komplo mu diye hararetle tartışıp; kendini aklama sürecini sürdürdükçe; herkesin acı bir bedel ödeyeceği daha büyük bir kriz kapıyı çalıyor
   Sırf ekonomimiz iyi diye iç politikada ve güvenlikte PKK ya teslimiyete, dış politikada yalnızlaşmaya iktidarda  yolsuzluk ve rüşvete, idarede paralel devlet söylemlerine aldırış etmeyenler uyanın Ekonomi de elden gidiyor. Neyiniz kaldı kıpırdamak için; kendinize gelmeniz için.
   Çıplak gözle anlayabilmeniz için illa ülkemiz fiili işgale mi uğramalı? Unutmayın günümüzde  savaşlarda post modernleşti.Artık ülkemizi,birliğimizi ve topraklarımızı savaşmadan, kan akıtmadan kaybediyoruz ve uyuşturulmuş bedenleri-miz bunu hissetmiyor bile.

 
Etiketler: MEÇHUL, DOSTLAR, KİMDEN, YANA
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
01 Mayıs 2017
EMEK
09 Mart 2017
BİR BAVULA SIĞDIRILAN HAYATLAR
07 Ocak 2017
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖZEL TOPLU TAŞIMA ARACI
01 Ocak 2017
MÜTEAHHİT'İN ÖLÜMÜ !..
14 Kasım 2016
ANKARA'NIN TAŞINA BAK!
01 Kasım 2016
LORENZ EĞRİSİ ve PASTA
26 Ekim 2016
FİİLİ DURUM !..
25 Ağustos 2016
MUHALEFET GÖREVE !..
19 Ağustos 2016
BİTTİ Mİ ?
01 Temmuz 2016
ETİMESGUT'UN MARKALARI !
10 Nisan 2016
'MERKEZ' 2 MAYIS'TA MECLİSE GELECEK Mİ?
05 Nisan 2016
ETİMESGUZ TAZİYE ÇADIRLARI
12 Ocak 2016
KANKA'YA "KABUL", ETİMESGUTLUYA "RED"
24 Aralık 2015
"PAMFİLYA'LI" SEN DE KUCAKTASIN ARTIK!
10 Mayıs 2015
DEVLET'E İHTİYAÇ VAR !
27 Ekim 2014
29 EKİM: YAPRAKLAR DÖKÜLÜRKEN
11 Eylül 2014
FESTİVALİN ARDINDAN
29 Ağustos 2014
ETİMESGUT FESTİVALİ BAŞLIYOR
11 Ağustos 2014
NASİP MİŞ!..
08 Ağustos 2014
YA.. NÂSİP !..
30 Temmuz 2014
*FULLER FULLEDİ
18 Mayıs 2014
UMURSAMAYALIM MI ?
21 Mart 2014
CHP'DEN YORULAN SOSYAL DEMOKRATLAR
07 Ocak 2014
SİZ NE YAPTINIZ?
28 Aralık 2013
ADAY ADAYLARI ELDE KALDI!
13 Aralık 2013
AKP İKTİDARININ İSTANBUL VURGUSU
29 Kasım 2013
PLASEBO ETKİSİ!
10 Kasım 2013
HANNOVER'DEN MARŞANDİZ'E..
27 Ekim 2013
ALGILADIKLARIMIZ ve MEDYA DENETİMİ
15 Eylül 2013
ÇÖP HASTANELER!
25 Ağustos 2013
DEĞERLİ YALNIZLIĞIM!
04 Ağustos 2013
İKİ SAVUNMA TEK VATAN!
28 Temmuz 2013
Hükümete Rağmen ATO Seçimleri
14 Temmuz 2013
Mücadele PKK İle Değil!
07 Temmuz 2013
BOP'DAN BOK'A ABD
02 Temmuz 2013
ODTÜ'de MEZUNİYET: GURUR ve ÜMİT
17 Haziran 2013
Tarihi Yeniden İhya Etmek
09 Haziran 2013
TOPLUMUN MUHALEFETİ
Haber Yazılımı