Yazı Detayı
15 Mart 2017 - Çarşamba 11:29
 
ODTÜ; ANKARA ANA PLANI'NIN NERESİNDE ?
Tahir Çalgüner
tcal1969@yahoo.com
 
 

AUAP 2038' planı yani  Ankara ulaşım ana planı hakkında konuşması gerekenler yüksek makamdan icazet  izni çıkmadığı için konuşamıyorlar.

Bunların başında, Planı  ve analizlerini yapan Üniversitem  geliyor. Sonra, ODTÜ şehir planlama bölüm başkanlığı, Meslek odaları ve Ankara merkez ve candaş basını vs vs...

ODTÜ kampüs  yolları ve Eymir konusu,  bu ana planda kritik bir yer teşkil ediyor.Bilindiği üzere; eski ODTÜ rektörü basına bu konuda haber yapılmaması için  Ankara haber müdürlerine, Eymir'deki kahvaltılı toplantıda ricada bulunmuştu.Üniversitelerde meslek odalarına ricada bulunmuştu. Herkes herkese ricada bulununca da konuşan kimse çıkmıyor.

Gökçek'in 13 ocak 2017 tarihli 116 sayılı meclis kararı ile; meslek odalarına,  ana plandan muhafsınız ,  mevcut parakende davalarınız düşmeyecek,10.000 ölçekli nazım planlarla davalaşmaya devam ederiz...sizi davasız bırakmam müjdesi ile ağızlarına bir parmak bal çalınınca da...meslek odaları Kentin ana ulaşım planının neresine neden dava açacağız diye kara kara düşünmeye başlamışlar.

Dava açılmazsa...camialarına ne diyecekler bu durumu nasıl anlatacaklar?
Yani anlayacağınız zor bir durum.Gökçek, denklemdeki herkezi herkesle ayak bileklerinden görünmez ipliklerle bağlayınca, Odaları ters köşeye yatırdı. Üniversiteleri de icazet makamlarından bağladı. Üniversite hocaları da, meslek odalarına  aman yapmayın gözünüzü seveyim mahalle baskısı yaptı.

Helal olsun bu  ana yollar sana ! dedirtecek bir durum oluşturdu.
Ama bir kişiyi denklem dışında bıraktı.
O ise, konuşmaya devam ediyor..

 
Etiketler: ODTÜ;, ANKARA, ANA, PLANI'NIN, NERESİNDE, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı