Yazı Detayı
08 Temmuz 2016 - Cuma 19:40
 
TAYYİP ERDOĞAN OLMANIN DAYANILMAZ ZORLUĞU
H. Mert Özgentürk
 
 

Beğenir Beğenmezsiniz, Türkiye’nin tartışmasız en güçlü lideri, Dünya’nın sayılı liderlerindendir; Recep Tayyip Erdoğan.

Devletin zirvesindeki ismin çevresinde belki de güvenebileceği insan sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir. Etrafında ki en yakın gözüken Bakanlardan Sayın Soylu ve Sayın Kurtulmuş’un düne kadar ağız dolusu hakaretleri asla unutulmayacaktır. Tayyip Erdoğan kendine hakaretler yağdıran bu iki ismi de yanına çekmiştir. Bu sayın iki bakanın u dönüşü yapması siyasi hatalarının farkına varması değil ayçiçeklerinin güneşe doğru dönmesinden başka bir anlam taşımamaktadır.

Teşkilatlar adeta zenginler kulübü havasına getirilmiş, Ankara Çukurambar da ki Kafeler nargile kahveler çok üstün vasıflara sahip Teşkilat mensupları ve üst düzey bürokratların okey veya tavla oynarken ülke mevzularını tartıştıkları münazara salonlarına dönüşmüştür.‘’ Ben bitiyorum. Okeye dönüyorum.’’ Gibi olağanüstü kalite içeren cümleler ile ülkenin sorunları tartışma konusu olmaktadır. Akşam yemekleri özel kalem bütçelerine fatura edilirken de ülke sorunları ele alınmaktadır. Türkiye’nin fakirlik sorunu ele alınırken fatura bakanlıklarca ödenmektedir. Masaya devletin bütçesinden binlerce liralık yemek paraları bırakılmaktadır. Gece okey ve tavla galiplerinin mutluluğu yanı sıra fakirlerin, Göçmenlerin, Gazze’nin dertleriyle güya dertlenen sonradan görme, Allah yerine güce ve paraya tapan insancıkların Yaşa Büyük Reis uğultuları ile tamamlanmaktadır.    

Ak parti teşkilatlarının Tayyip Erdoğan’a zararı en az 20 puandır. Teşkilatlar iş takipcisi, aşk takipcisi, Polat Alemdar bozması insanlar peydah olmuştur. Büyük çoğunlukla Hiçbir siyasi çözüm üretemeyen teşkilatlar, hep bir ağızdan Reisin yanındayız nakaratlarını hönkürmektedir.

Vakıflar dernekler ayrı bir trajedi. Tüm vakıf ve dernekler: milletvekili, belediye başkanı, makam ve para sahibi olmak isteyenlerin arzı endam ettiği panayır yeri gibi. Buralardan manevi bereket beklemek safça rüyadır. Sayılar çoğalır fakat nitelik çoğalmaz. Allah’ın tokatı gün gelir buradakilerin üzerine olur. Asla bir daha doğrulamazlar.

Tüm bu yazıdakileri toparlayın Güya Reisin yanındaki teşkilat mensupları, tüm küfür edenler, seçilmişler, bürokratlar, vakıflar, dernekler, sendikalar v.s.v.s… amaç: Tayyip beyin yanında olmak değil onu kullanarak para pul, şan şöhret, makam mevki, aşk meşk sahibi olmaktır. Zordur Reis olmak…

Peki düzgün adamlar teşkilat mensupları yok mu? Tabiî ki var… Düzgün adamlar ar sahibi insanlardır. Harcanmaları da kolay olmaktadır. Kurtlar kuzuları her zaman yer.

Atıp tutmak kolay ancak Recep Tayyip Erdoğan olmak zor çok zordur. Bu kadar güvenilmezin içerisinde güven içinde hayat sürdürmek çok zor. Temizlik olmaz mı? Kesin bir temizlik olmaz. Ancak Biraz daha düzeltilebilir. Dünya ya nizam vermeye çalışırken arkana dönüp bir bakıyorsun nizam sahibi adam sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor hatta en yakınlarındakiler dinleme cihazı, 17/25 vb. işlemler ile başına çorap örmeye çalışıyorlar. Zordur Tayyip Erdoğan olması üstelik çok zor. Allah yardımcın olsun.      

Son olarak konudan bağımsız olarak, Türkiye doğru yolda ilerlemektedir. Ahmet davudoğlu’nun gidişi ülkeyi doğru istikamete yönlendirmiştir. Rusya ve İsrail ile ilişkileri düzeltme hamleleri doğrudur. Ayrıca Mısır ve Suriye ile ilişkiler düzeltilmelidir. Esenlikle kalın.      

 
Etiketler: TAYYİP, ERDOĞAN, OLMANIN, DAYANILMAZ, ZORLUĞU
Yorumlar
Haber Yazılımı