Yazı Detayı
20 Temmuz 2016 - Çarşamba 12:33
 
TÜRK DERİN DEVLETİNİN ZAFERİ-1
H. Mert Özgentürk
 
 

15 Temmuz Türkiye’nin destanı olmuştur. Her destanın mazlumları ve kahramanları vardır. Parti ayrımı yapmadan Ak partili, Mhp’li, Chp’li vb. herkesi tebrik etmek gerekir darbeye karşı dimdik durdular. Darbeye karşı Halk, Polis, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Parti liderleri, Askeri teşkilatımızın %70 i, hepsi takdire şayan…

Benim dikkat çekmek istediğim konu; Türk derin devleti 1800’lü yıllardan itibaren ilk defa batıya karşı kontra atak yapmış ve galip gelmiştir. Yeniçeri ocağının kaldırılması olayı bize Vaka-i Hayriye (hayırlı olay) olarak yutturulmuştur. Oysa İstanbul’a İngiliz gemilerinin getirdiği mallar, Osmanlıdaki üreticileri batırma noktasına getirmişti. Yeniçeriler limanda mal boşaltması yapmaktadırlar. Hammaliye ücretlerini zamlandırarak İngiliz mallarının iç piyasaya ucuz girmesini bilinçli şekilde engellemekteydiler. Vaka-i Hayriye olayını ticareti engellenen batı yaptırmış yaklaşık çoğunluğu limanlarda çalışan 15.000 yeniçeriyi katletmişlerdir. Limanlara bu yeniçeriler yerine tamamen Ermeni ve Rumlar alınmıştır. Yıllarca bize Vaka-i Hayriye yi iyimiş gibi yutturdular. Yeniçeriler yerine kurulan orduya’da vatandaşın sesi çıkmasın diye Asakir-i Mansure-i Muhammediye sempatik bir isimle diyerek vatandaşın reflekslerini köreltdiler. 1826 yılından bu yana Türk derin devleti, batı derin devletlerine cevap veremedi. Sadece devletin yaşamını sağlamaya çalıştı.  

Ne Osmanlı’da ne Türkiye Cumhuriyetinde aktif rol alamadı. Ancak gücünü arttırmaya, Osmanlıda Küçük de olsa bir devletin olmasına sonra kurulan Türkiye Cumhuriyetin de ise Toprak bütünlüğünü korumaya çalıştı. ABD büyükelçisi Ankara’da 2000-2003 arası görev yaparken Türk derin devletini deşifre ettiğini raporlamıştır. Büyükelçi Pearson’a göre Türk derin devletinin amacı üçtür: 1- Kemalizm 2- Laiklik 3- Toprak bütünlüğü. Büyükelçi Pearson’nun raporunda Derin devletin her ilçede cephaneliği ve cephaneliğin anahtarlarını taşıyan adamları var. Bu bilgiler Genelkurmay içindeki Kozmik odada saklanmaktadır. 2010 yılında yapılan Kozmik oda operasyonu bu bilgileri ele geçirme operasyonudur. Balyoz, Ergenekon, kozmik oda operasyonu ve Rus uçağının düşürülmesi içerideki işbirlikçiler ile ( adı fetö, pkk, Nato’cu subaylar, Cuntacılar herneyse) Türkiye’nin ve Türk derin devletinin sonlandırılması çalışmasıdır.          

Recep Tayyip Erdoğan 2007 sonrası olayları çözmüş hainleri deşifre etmiştir. Ancak hain ekibin çok güçlü olması sebebi ile, Türk derin devleti ile birlikte santranç oyuncusu ustalığı ile hareket ederek 15 Temmuz günü ava gelenleri avlamıştır. Yani mat etmiştir.

Türk derin devleti yani milli devlet, 60,70,80 darbesine ses çıkartamamış ancak 15 Temmuz darbesinde darbeyi ters çevirmiş ve Yeni Türkiye Cumhuriyetini ilan etmiştir. Devlet Yeniden yapılanacak işbirlikçi her kadro tasfiyeye uğrayacaktır. Gücünü ve emirlerini yurtdışından alan işbirlikçi hainler tasfiye edileceklerdir.  

 Son olarak bir dahaki yazımda detaylandıracağım. Sayın Cumhurbaşkanı darbe akşamı niye İstanbul’a gitti. Çünkü Türk derin devletini hala merkezi İstanbul’dur. Cenabı Hak Darbe karşıtı ölen herkesin şahadetini kabul buyurur inşallah. Milli ve Bağımsız devletimiz hayırlı olsun.

 
Etiketler: TÜRK, DERİN, DEVLETİNİN, ZAFERİ1
Yorumlar
Haber Yazılımı