Haber Detayı
14 Haziran 2017 - Çarşamba 19:23
 
Ankara Büyükşehir'den Sosyal Etkinlik Teknesi
Ankara Büyükşehir Belediyesi; Çocuk Koruma Evi olarak kullanılmak üzere konut satın alacak.
Ankara Haberi
Ankara Büyükşehir'den Sosyal Etkinlik Teknesi

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2.Başkan Vekili Nail Çimen başkanlığındaki toplantısında ilk olarak; İstanbul Yolu Susuz Mahallesi sınırlarında Çocuk Koruma Evi yapılması amacıyla bir adet konut satın alınması veya trampa yapılmasına ilişkin Başkanlık yazısı görüşüldü. Teklif, belediye meclisinde oy birliği ile kabul edildi.
Toplantıda ayrıca, mülkiyeti Belediyeye ait olan Çankaya İlçesi’ndeki 1298 ada 103 parseldeki 4 ve 39 No’lu bağımsız bölümlerin lojman statüsünden çıkarılarak, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bedeli karşılığında devredilmesine ilişkin Başkanlık yazısı da oybirliği ile kabul edildi.

-BÜYÜKŞEHİR’DEN, “SOSYAL ETKİNLİK TEKNESİ”…
Belediye Meclisi’nde; Mogan Gölü içinde, her türlü düğün, nikah, yemek, toplantı ve gezilerde kullanılmak üzere bir adet teknenin yapımına ilişkin Başkanlık yazısı da ele alındı.
Başkanlık yazısında; daha önceden Belediye Meclisi'nde; her türlü düğün, nikah, yemek, toplantı ve gezi organizasyonlarında ve tüm sosyal faaliyetlerde Gölbaşı Mogan Gölü'nde tekne işletilmesi veya işlettirilmesi konusunda Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na yetki verildiği anımsatılarak, “Ancak teknenin yapımı ve montajı için bir tersane kurulması gerekmekte olup, konu ile alakalı uzman personelimiz olmadığından, tekne için Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’na yetki verilmesine ihtiyaç duyulmaktadır” denildi.
Başkanlık yazısı Belediye Meclisinde oybirliği ile kabul edildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir'den, Sosyal, Etkinlik, Teknesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı