Haber Detayı
29 Mayıs 2017 - Pazartesi 11:32
 
Mutlu Can Kılıç'ın Adı Etimesgut'ta Yaşatılacak
15 Temmuz darbe girişimi gecesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önünde FETÖ’cü hainler tarafından vurularak darbenin en genç şehitlerinden biri olan Şehit Mutlu Can Kılıç’ın ismi okulda yaşayacak.
Etimesgut Haberi
Mutlu Can Kılıç'ın Adı Etimesgut'ta Yaşatılacak

15 Temmuz 2016 gecesi darbe girişimi sırasında şehit düşen Mutlu Can Kılıç isminin verildiği Şehit Mutlu Can Kılıç Ortaokuldaki programa; Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok, Etimesgut Müftüsü Yunus Can, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, şehidin ailesi, okul müdürleri, öğretmenler katıldı.

Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Etimesgut Müftüsü Yunus Can’ın duası ile devam etti.

Şehit Mutlu Can Kılıç Ortaokulu Müdürü Tülay Karakan yaptığı açış konuşmasında; direnişten, dirilişe yönelen mücadelenin genç kahramanlarından Şehit Mutlu Can Kılıç’ın adının kendi okullarda yaşatılmasından onur duyduklarını ifade etti.

Duygusal bir konuşma yapan Şehit Mutlu Can Kılıç’ın babası Bilal Kılıç, oğlunun bir kahraman olduğunu dile getirdi. Okula Mutlu Can Kılıç isminin verilmesiyle onurlandıklarını söyledi.

15 Temmuz Gazisi Necati Kaya, 15 Temmuz gecesi yanında taşıdığı ve kanı bulaşmış Türk Bayrağı ile yaptığı konuşmasında bayrak ile ilgili bir anekdotu aktardı. Kaya, “O gün anladım ki bizim için Kur’an-ı Kerim neyse bayrak da odur. Hainler ne yaparsa yapsın Allah’ın da bir hesabı var. O hesabın önüne hiçbir şey geçemez. Orada ölenler bir dirilişe vesile oldular.” dedi.

Karanlık gecenin aydınlık çocukları

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım yaptığı konuşmasında; kadın erkek, genç, yaşlı, çocuk demeden tüm Türkiye’nin sokaklara döküldüğü, 15 Temmuz gecesi döküldü Türkiye sokaklara. 15 Temmuz ihanet gecesinde vatan evlatlarının, demokrasi ve milli irade aşıklarının şahadete yürüdüğünü söyledi. Abdullah Tayyip Olçok Mutlu Can Kılıç, Mahir Ayabak, Engin Tilbeç, Resul Perçin, Mustafa Karasakal, Kadir Işık ve daha nice yaşları çocuk, yürekleri kocaman yiğitlerin, o karanlık gecenin aydınlık çocuklarının bir an bile düşünmeden ölüme koşar adım yürüdüklerini belirtti.

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, programdaki konuşmasında 15 Temmuz’un Türk siyasi tarihinde kara bir leke olduğunu söyledi. Milletimizin hayırsever duygularını kullanarak en zeki çocuklarını toplayarak bizlere 15 Temmuz’u yaşattıklarını, bu sinsi planın çok önceden devreye sokulduğunu, Allah’ın lütfu olan ‘aklı’ satanların, robot gibi davrananların bu milletin çocuklarının üstüne yine milletin tankıyla, tüfeğiyle ateş yağdırdığını söyledi.

Konuşmaların ardından, şiir ve ilahilerin yanı sıra 15 Temmuz 2016 gecesi darbe girişimi sırasında şehit düşen Mutlu Can Kılıç’ın hayatını konu alan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mutlu, Can, Kılıç'ın, Adı, Etimesgut'ta, Yaşatılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı