Haber Detayı
27 Ekim 2020 - Salı 22:46
 
Adrenalin Tutkunlarının Yeni Adresi: Beypazarı
Beypazarı Üreğil Mahallesi'nde bulunan bin 450 metre yükseklikteki Ovacık Yaylası, yamaç paraşütü sevdalılarının yeni gözdesi oldu
Beypazarı Haberi
Adrenalin Tutkunlarının Yeni Adresi: Beypazarı

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, spora ve sporcuya desteğini sürdürüyor.

    Başkan Yavaş, yamaç paraşütü yapan sporcuların uğrak mekanları arasında yer almaya başlayan Beypazarı Üreğil Mahallesi Ovacık Yaylası'nın iniş-çıkış yolu ile yamaç paraşütü pistini yaptırarak sporseverlerin hizmetine sundu.

 

BAŞKENT YAMAÇ PARAŞÜTÜNDE DE MARKA OLACAK

    Yamaç paraşütü uçuşları ile hedef yarışmalarının yapılabilmesi için yeterli yüksekliğe sahip olan Ovacık Yaylası, doğa ve spor turizminde tanınarak marka olma yolunda ilerliyor.

    Yamaç paraşütü yapanların buluşma noktası olan yaylaya birçok havacılık kulübü yoğun ilgi gösteriyor. Sporcuların bin 450 metre yükseklikteki Ovacık Yaylası'nı keşfetmesiyle kısa sürede adını duyuran Üreğil ilçesi, esen güney rüzgarları sayesinde yamaç paraşütüne en uygun merkezlerden biri olarak nitelendiriliyor.

 

BAŞKAN YAVAŞ'A TEŞEKKÜR

    Sporcularla birlikte ilk uçuşu yapan Üreğil Mahallesi Muhtarı Mustafa Ayanoğlu, alanı öncelikle bu sporu yapan adrenalin tutkunlarının keşfettiğine dikkat çekerek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş'a durumu ilettikten sonra kendisi bizzat ilgilendi. Bizden yardımlarını esirgemedi. Mansur Başkanımıza, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına çok teşekkür ediyoruz. Mahallemize güzel bir yamaç paraşütü pisti kazandırdılar” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Adrenalin, Tutkunlarının, Yeni, Adresi:, Beypazarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı