Haber Detayı
04 Mart 2021 - Perşembe 09:17
 
AFAD ve Kızılay'dan Sincan'da Bilinçlendirme Çalışması
AFAD ve Kızılay’ın yaptığı afetlere karşı bilinçlendirme çalışmaları Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın katılımıyla Sincan Lale Meydanı’nda gerçekleşti.
Sincan Haberi
AFAD ve Kızılay'dan Sincan'da Bilinçlendirme Çalışması

Sincan Belediyesi, 2021 afet yılı kapsamında halkı bilinçlendirme çalışmalarına yoğunlaştı. Sivil Savunma Uzmanları afet sırasında neler yapılması gerektiğine dair eğitim çalışmalarını, kurulan çadırlarda uzmanlar eşliğinde halka anlattı.

AFAD ve Kızılay tarafından gerçekleştirilen eğitimde 1 adet Mobil Afet Koordinasyon Merkezi, 3 adet AFAD kurtarma köpeği bulunuyordu. Kurulan Kızılay çadırındaki etkinlikte Sincanlı vatandaşlar, afete karşı alınacak önlemlerin yanı sıra afetler sırasında ve sonrasında yapılacaklarla ilgili de bilgilendirildi. Etkinlikte bilgilendirici içerikler dev ekranlar üzerinden vatandaşa izletildi. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın da yer aldığı etkinlikte sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına tam uyum sağlanırken, Belediye ekiplerince hazırlanan dezenfektan setleri, etkinlik boyunca katılımcılara dağıtıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AFAD, ve, Kızılay'dan, Sincan'da, Bilinçlendirme, Çalışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı