Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 12:28
 
Altındağ Meclisi'nde Ali İhsan Ölmez'e Şok!
Altındağ Belediye Meclis Toplantısında dün yapılan Meclis Başkan Vekilliği seçiminde, yılların siyasetçisi Ali İhsan Ölmez az daha seçimi kaybediyordu.
Altındağ Haberi
Altındağ Meclisi'nde Ali İhsan Ölmez'e Şok!

Nisan ayı ilk meclis toplantısında Meclis Başkan Vekilliği için yapılan seçimlerde, AK Parti’li Ali İhsan Ölmez’in karşısına yine AK Parti’den Hayri Çağır Meclis Başkan Vekilliği için aday oldu. Gizli yapılan oylamada Ali İhsan Ölmez 21 oy alabildi. Hayri Çağır 17 oy alırken bunlardan 3 oyun da geçersiz sayıldığı bildirildi. Meclis 2. Başkan Vekilliğine ise MHP’den Ümit Altuntaş seçildi.

 

Aynı zamanda Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi de olan Ali İhsan Ölmez, Altındağ ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti’nin önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Meclis Başkan Vekilliği seçimlerinde karşısına aday olarak çıkan Hayri Çağır az daha seçimi kazanacak olması Ali İhsan Ölmez ve cephesinde şaşkınlık ile karşılanırken Belediye Meclis Üyeleri Altındağ’da yenilikçi hareketin giderecek güçlendiğini ifade ettiler.

 

Ali İhsan Ölmez ve kendisine yakın isimlerin yavaş yavaş istenmeyenler arasına girdiği de kulağımıza gelen haberler arasında. Altındağ Belediye Meclisi’nde AK Parti Meclis Üyeleri arasında yaşanan bu gelişmelerin Büyükşehir Belediye Meclisi’ne nasıl yansıyacağı merak ediliyor.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Altındağ, Meclisi'nde, Ali, İhsan, Ölmez'e, Şok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı