Haber Detayı
17 Ekim 2021 - Pazar 21:36
 
ANGİKAD'tan Meme Kanseriyle İlgili Önemli Bir Etkinlik
Girişimci İş Kadınları Derneği ANGİKAD, Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı kapsamında önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.
Güncel Haberi
ANGİKAD'tan Meme Kanseriyle İlgili Önemli Bir Etkinlik

ASO 1.Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı ve Koru Hastaneleri iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte, ASO Sanayi 1.Sanayi Bölgesi’ndeki işletmelerde çalışan 40 yaş üzeri kadınlara uzman hekimlerce eğitim verildi ve meme taramaları yapıldı.

Eğitim ve tarama organizasyonunun yapılması için tam destek veren ANGİKAD Üyesi Prof.Dr.Aydan Biri ve kurumu Koru Hastanesi'ne teşekkürlerini sunan ANGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Hande Öztürk “Dernek olarak her yıl Ekim ayında meme kanseri farkındalığını arttıracak etkinlikler yapıyor ve 'Erken tanı hayat kurtarır' diyoruz. Toplumsal farkındalık oluşturmaya yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle sadece iş dünyasına yönelik değil, topluma karşı sorumluluklarımızın da bilincindeyiz” dedi.

Meme kanserinde erken teşhisin öneminin vurgulandığı eğitimde Doç. Dr. Gökhan Osmanoğlu, Doç. Dr. Mutlu Şahin ve Uzm. Dr. Ömer Koçak katılımcıları meme kanseri tanısı ve tedavisi hakkında bilgilendirdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: ANGİKAD'tan, Meme, Kanseriyle, İlgili, Önemli, Bir, Etkinlik,
Yorumlar
Haber Yazılımı