Haber Detayı
19 Nisan 2021 - Pazartesi 21:38
 
Ankara'da İyilik Daha Hızlı Yayılıyor
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 2021 yılında yeniden başlattığı “6 Milyon Tek Yürek” kampanyasına hayırsever vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.
Ankara Haberi
Ankara'da İyilik Daha Hızlı Yayılıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmak amacıyla “6 Milyon Tek Yürek” kampanyasını 1 Nisan tarihinden itibaren yeniden başlattı.

   Kampanyanın ikinci dalgası hayata geçirilirken, Büyükşehir Belediyesi ‘ankaratekyurek.com’ adresi üzerinden hayırsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi üstleniyor. Hayırseverler, “İftar Ver” uygulaması ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere BELPA Mutfağında hazırlanan iftarlık ve sahurluk paketleri satın alarak diledikleri kadar bağışta bulunabiliyor. 

 

“ALINACAK ÇOK YEMEK, ÇALINACAK ÇOK KAPI VAR”

      Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, devam eden kampanyalarla ilgili sosyal medya hesaplarından vatandaşlara yeni bir mesaj yayımladı.

      Yavaş mesajında, “Sevgili ailem, pandemi süreci maalesef artarak devam ediyor. Bu süreçte işsiz kalan ya da ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın sayısı da artıyor. Biz de bunun etkilerini azaltmak için Ramazan ayında her gün 20 bin vatandaşımıza iftar ve sahur yemeği sağlıyoruz. ‘iftarver.com’ sitemizde hala alınacak çok yemek, çalınacak çok kapı sizleri bekliyor. Sizleri iyiliğin başkentinde, bu Ramazan ayında yan yana oturamasak da dayanışmanın verdiği mutlulukla yine aynı sofrada buluşmaya davet ediyorum” dedi. Kampanyaya destek 17 günde 8 Milyon TL’yi aştı.

 

ANKARA’DA İYİLİK SALGINDAN DAHA HIZLI YAYILIYOR

   “6 Milyon Tek Yürek” kampanyası ile toplumsal dayanışma örneğinin yaşatıldığı Ankara’da iyilik hareketi giderek yayılıyor.

   2021 yılına damgasını vuran kampanyaya sadece Ankara’dan değil diğer illerden de hayırsever vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, BELPA Mutfağında özenle ve hijyenik koşullarda pişirilen iftar ve sahur paketleri; evde yemek yapacak kimsesi olmayan ya da dışarı çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlara, kronik hastalara, engellilere, dar gelirli ailelere ve müzisyenlere ulaştırılıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, İyilik, Daha, Hızlı, Yayılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı