Haber Detayı
11 Eylül 2021 - Cumartesi 23:51
 
Ankara'da Yeni AOÇ İçin İlk Adım Atıldı
Yeni Atatürk Orman Çiftliği olacak Bademlidere Kent Ormanı ve Parkı'nda ilk adım atıldı. 750 bin metrekarelik alanı kapsayacak kent ormanı ve park için ilk ağaçlar, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı törenle dikildi.
Çankaya Haberi
Ankara'da Yeni AOÇ İçin İlk Adım Atıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da "Belediye başkanlarımız sosyal belediyeciliğin nasıl yapıldığını herkese gösteriyor. Sosyal belediyecilik doğrudan insana dokunarak oluyor. Birbirinden güzel hizmetleri için başta Alper Başkan'a, Çankaya'yı daha da güzelleştirdiği için, Mansur Başkan'a Başkentimizi daha güzel ve hoş kıldığı için teşekkür ediyorum" dedi. Kılıçdaroğlu, ağacın ve yeşilin hayat demek olduğunu söyledi ve “Bozkırın ortasındaki Ankara’yı yeşillikler içinde bir kente dönüştürmek için çaba gösteren belediye başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Ağaç dikim töreninde ülkemizde yaşanan orman yangınlarında hayatını kaybeden 8 yurttaşımız da unutulmadı. Törende yangın şehitleri için birer çınar ağacı dikildi.

Başkan Alper Taşdelen törende "Kaynaklarımızı ranta değil halka açmaya, ilkleri yapmaya, rekorlar kırmaya devam ediyoruz. Çankaya kent içinde ormana ve yeni şehir parkına kavuşuyor. Bademlidere’de tapulu 750 dönüm arsamızı imara, betona değil, ormana açıyoruz. 500 dönümü ağaçlandırarak orman, 250 dönümü park ve rekreasyon alanı yapıyoruz. 20 bin yeni ağaç dikeceğimiz Bademlidere Şehir Parkı, her metrekaresi ile yeşilin, doğanın bütün güzelliklerini içerecek" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, Yeni, AOÇ, İçin, İlk, Adım, Atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı