Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 23:35
 
Ankara Kalesi'nde Sokak Çalışmaları Bitmek Üzere
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in tarihi mekanlarını estetik dokunuşlar yaparak yeniden ayağa kaldırıyor. Şehrin en önemli tarihi simgesi Ankara Kalesi’nde başlatılan “İçkale 1. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projesi”nde sona yaklaşıldı.
Ankara Haberi
Ankara Kalesi'nde Sokak Çalışmaları Bitmek Üzere

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in tarihine ışık tutan ve turizm potansiyeline sahip mekanlarını bir bir ayağa kaldırıyor.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın göreve gelir gelmez sokak sağlıklaştırma çalışmalarını başlattığı Ankara Kalesi’nde “İçkale 1. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projesi”nde sona yaklaşıldı.

 

ETAP ETAP İLERLİYOR

   Üç aşamalı sokak sağlıklaştırma çalışmalarının 1. etabı yüzde 70 oranında tamamlanırken, Başkan Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Ankara Kalesi’nde tarihi dokuyu yeniden ayağa kaldırıyoruz. İçkale 1. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projemizi yakında tamamlıyor, 2. Etap için ise mart ayında ihaleye çıkmayı planlıyoruz” dedi.

   Ankara Kalesi 1. Etap sokak sağlıklaştırma kapsamında kale sokaklarında yer alan evlerin çatıları başta olmak üzere büyük bir bölümü tahrip olan, yalnızca dış duvarları ile ayakta kalan mevcut yapıların tadilat ve güçlendirme çalışmalarında büyük ilerleme sağlandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Kalesi'nde, Sokak, Çalışmaları, Bitmek, Üzere,
Yorumlar
Haber Yazılımı