Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 23:09
 
Ankara Minibüscüler Odası Başkanına Bıçaklı Saldırı
2020 Yılının son günü Etlik eski garajlarda Ankara’nın 2 Oda Başkanının kavgasında Ankara Minibüscüler Esnaf Odası Başkanı Murat Yılmazer bıçak darbeleriyle yaralandı.
Asayiş Haberi
Ankara Minibüscüler Odası Başkanına Bıçaklı Saldırı

Ankara Minibüscüler Esnaf Odası Başkanı Murat Yılmazer, 30 Aralık 2020 gecesi Etlik eski garajlarda, Sincan’da bir Oda başkanının ve ekibinin silahlı ve bıçaklı saldırısına uğradıklarını belirtti. Uğradığı saldırı sonrası vücudunun değişik yerlerinden yaralanan Murat Yılmazer, saldırı olayını gazetemize anlattı.

Murat Yılmazer, konuyla ilgili olarak gazetemize konuşurken “Esnafımızın tamamının adaletli ve eşit hizmet alabilmesi için sonucu ne olursa olsun mücadele edeceğiz. Bu olaylar bizi yıldıramaz” dedi. Yılbaşından birgün önce planlı bir şekilde saldırıya uğradıklarını ve bu saldırıda Minibüscüler Esnaf Odası’nın da aynı zamanda avukatı olan oğlu Cengizhan Yılmazer ile birlikte 2 kişinin daha yaralandığını söyledi. Sincan’da bir Oda Başkanı ve ekibi tarafından yaklaşık 25 kişinin saldırısına uğradıklarını kaydeden Yılmazer, “Saldırıyla ilgili şikayet duyurusunda bulundu, dava açıldı. Olay günü karşı taraftan bizi 9 kere arayarak olay yerine davet edildik. Görüşme talebini, esnafımız için mücadele etmenin bilinciyle kabul ettik ancak böyle bir saldırı olacağını tahmin etmiyorduk. Esasen bu olayın başlangıcı bundan 2 ay öncesine dayanıyor” şeklinde konuştu.

 

6 Ağustos 2020 yılında Olağanüstü Kongre sonucunda Ankara Minibüscüler Odası Başkanlığına seçildiğini, genç bir ekiple işbaşına geldiklerini hatırlatan Murat Yılmazer “Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın hiç biri herhangi bir maaş veya ücret almıyor. Tamamen gönül işiyle bunu yapıyoruz. Esnafımızın hakkını aramak ve korumak için görevdeyiz. Bize saldıranların kaygıları da bizim hizmet etmemiz onların da kendi bölgelerinde seçim telaşı içinde olmaları diye düşünüyorum. Bizim başarımızı hazmedemiyorlar” açıklamasında bulundu.

Saldırı sonrasında kendisinin 20 günlük rapor aldığını ve olayın şu anda yargıda olduğunu belirten Murat Yılmazer, “Bize saldıranlardan birisi ev hapsinde diğer dört kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yargı adaletli bir karar verecektir” dedi. Yılmazer, sağlık durumuyla ilgili bilgi verirken “Elimde sallama tabir edilen bıçak yarası var, sırtımda bıçak darbesi bulunuyor. Diğer tarafta ise akciğere saplanan bir bıçak darbesi var. Esnafımızın duasıyla çok şükür iyiyiz” şeklinde konuştu.

 

İŞTE  MURAT YILMAZER’İN AÇIKLAMALARI:

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ankara, Minibüscüler, Odası, Başkanına, Bıçaklı, Saldırı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı