Haber Detayı
21 Aralık 2017 - Perşembe 18:17
 
Ankara'ya 5 Metro Vagonu Daha Geldi
Yapımı tamamlanan 6 metro vagonu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın talimatıyla ulaşım filosuna dahil edildi.
Ankara Haberi
Ankara'ya 5 Metro Vagonu Daha Geldi

Başkent’te her gün 400 binin üzerinde yolcunun seyahat ettiği raylı ulaşım sistemlerinin daha konforlu hale getirilmesi için çalışmalar hızlandırıldı. EGO Genel Müdürlüğü, hızlı ulaşımın değişmez aracı metrolara her geçen gün yeni araçlar ekliyor. Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde imalat ve montajı tamamlanan ve yüzde 51’i yerli üretim olan 6 yeni metro aracı daha EGO Genel Müdürlüğü tarafından teslim alındı. EGO yetkilileri, alınan araçların Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından sinyalizasyon ile test uyum çalışmaları yapıldıktan sonra hizmete gireceğini bildirdiler.

Metro filosunun artması Başkent trafiğini gelecekte daha da rahatlatacak. Daha hızlı ve konforlu seyahati beraberinde getirecek metro ağının genişletilmesinin amaçlandığını belirten yetkililer, 2018 yılı Mayıs ayı sonuna kadar en az 30 vagonun daha EGO Genel Müdürlüğüne teslim edileceğini belirttiler. Devam eden seri üretim kapsamında 2019 yılı ortalarına kadar 141 vagon daha teslim alınacak. (iha)

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'ya, 5, Metro, Vagonu, Daha, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı