Haber Detayı
21 Kasım 2015 - Cumartesi 22:37
 
Ankara Tiyatro Festivali'nde Rutkay Aziz Damgası
20. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nin açılış töreni Devlet Opera ve Balesi Leyla Gencer Sahnesi’nde gerçekleştirildi.
Ankara Haberi
Ankara Tiyatro Festivali'nde Rutkay Aziz Damgası

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV)’ın düzenlediği ve aralarında Çankaya Belediyesi’nin de bulunduğu birçok kurumun desteklediği, Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nin açılışına usta oyuncu Rutkay Aziz’in yaptığı konuşma damga vurdu.

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen ve Devlet Opera ve Balesi Leyla Gencer Sahnesi’nde gerçekleştirilen açılış törenine, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, eşi Kezban Taşdelen, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Gürcistan’ın Ankara Büyükelçisi İrakli Koplatadze ve çok sayıda sanatsever katıldı.

“Yaşanılabilir bir dünya için sanat” sloganıyla yola çıkan festivalin açılışında, 10 Ekim’de Ankara’da meydana gelen terörist saldırıda hayatını kaybedenler için özel bir bölüm ayrılırken, sanatçılara 3 dalda ödül verildi. Sevda Şener Tiyatro Yazarlığı ödülünü Özen Yula, festival emek ödülüne Erhan Gökgücü layık görüldü.

RUTKAY AZİZ’İN ÖDÜLÜ TAŞDELEN’DEN

Ankara Tiyatro Festivali’nin her yıl gelenekselleşen ve alanında usta sanatçılara verilen Onur Ödülü’nün bu yılki sahibi Rutkay Aziz oldu. Usta sanatçı ödülünü Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in elinden aldı. En büyük ödülün festival komitesine verilmesini gerektiğini belirten Rutkay Aziz, ödül almaların bazen anlamsızlaştığını belirttiği konuşmasında sözleriyle geceye damga vurdu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 20, Uluslararası, Ankara, Tiyatro, Festivali’nin, açılış, töreni, Devlet, Opera,
Yorumlar
Haber Yazılımı