Haber Detayı
04 Şubat 2021 - Perşembe 22:27
 
ASKİ Gölbaşı Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi
ASKİ Genel Müdürlüğü muhtarlarla buluşma toplantılarına devam ediyor.
Gölbaşı Haberi
ASKİ Gölbaşı Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, bürokrasi ve halk arasındaki diyalog sürecini artırarak Başkent’in içme suyu ve altyapı sorunlarını daha hızlı çözmek için pandemi kurallarına uygun olarak Gölbaşılı muhtarlarla yüz yüze görüştü.

   “ASKİ, Muhtarlarla Buluşuyor” toplantılarının ikincisini Gölbaşı ilçesi muhtarları ile yapan Öztürk,  Mamak ve Gölbaşı arasında yapılan 26 kilometrelik içme suyu hattı çalışmalarının sürdüğünü, ihalesi yapılan projenin tamamlanmasıyla 650 bin kişinin su ihtiyacının karşılanacağını vurguladı. “Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesi “ içinde yer alan Mogan Gölü’ne karışan atık su hatları ile ilgili özel bir çalışma yapacaklarını da açıklayan Öztürk, ilçe muhtarlarının sorunlarını tek tek dinlerken sorularına da yanıt verdi.

   ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Tütüncübaşı, Ankara 1. Bölge Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Yılmaz Şengül, Su inşaat Dairesi Başkanı Gülay Aslan, Abone İşleri Dairesi Başkanı Tarık Kaplan ve ASKİ Gölbaşı Müdürü Hayrullah Akkaya’nın da hazır bulunduğu toplantıda; ilçede yapılan yatırım ve yeni çalışmalar hakkında muhtarlar bilgilendirildi.

 

MOGAN GÖLÜ İÇİN ÖZEL ÇALIŞMA 

   Gölbaşı nüfusunun 140 bine yaklaştığına ve bu nedenle de altyapı ihtiyacının arttığına dikkat çeken Öztürk, 54 mahallesi ile Başkent’in gözde ilçesi için “Metropol ilçemizin en büyük ayrıcalığı güneyinde Mogan, kuzeyinde ise Eymir Gölü’ne sahip olması. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) mezunu olduğum için Eymir Gölü’ne aşinayım” dedi.

   Barcelona Sözleşmesi çerçevesinde Türkiye’de ilan edilen 15 özel koruma bölgesinden biri olan doğa harikası Mogan Gölü için kapsamlı bir çalışma yapılacağını ifade eden Öztürk, göle karışan atık su hatların tespit edileceğini söyledi.

 

GÖLBAŞI’NA YAKLAŞIK 176 MİLYON LİRALIK YATIRIM

    Gölbaşı’nın bazı bölgelerinde su sıkıntısı yaşandığının altını çizen ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Gelecekte 650 bin kişinin su ihtiyacını karşılayacak olan 26 kilometre uzunluğundaki Mamak-Gölbaşı İçme Suyu Hattı’nın ihalesini yaptık. Gölbaşı’na bugüne kadar 55 milyon 600 bin liralık yatırım yaptık. 2021 yılı içinde ise ilçemize 120 milyon liralık daha yatırım yapmayı planlıyoruz. Gölbaşı, göllerle çevrili merkezi, Sevgi Çiçeği gibi endemik türleri, 200’ün üstünde göçebe kuşa ev sahipliği yapması ile doğanın sunduğu bu eşsiz güzellikler nedeniyle Başkentlilerin özellikle pandemi döneminde ikamet etmek istedikleri bir yere dönüştü. Bu da ilçenin su talebini artırdı.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: ASKİ, Gölbaşı, Muhtarlarıyla, Bir, Araya, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı