Haber Detayı
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 22:02
 
Ayaş Esnafı Belediyeden Destek Bekliyor
Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanı Cengiz Zeyrek, pandemi sürecinde zor günler yaşayan Ayaş esnafına Belediyenin acilen destek olması gerektiğini belirtti.
Ankara Haberi
Ayaş Esnafı Belediyeden Destek Bekliyor

Zeyrek konuyla ilgili açıklamalarına “Yeniden kısıtlamaların olduğu ve yasakların olduğu bir dönemde bulunmaktayız. Ayaş'ta bulunan esnafımız ve halkımız zor bir dönemden geçmektedir” sözleriyle başlarken “Bu münasebetle Ayaş Belediyemiz biran evvel Ayaş’ta esnaflık yapan, işleri ile alakalı olarak sıkıntı çeken kardeşlerimize nefes alacak açıklamalar ve kolaylıklar sağlamalıdır” diye konuştu.

Zeyrek gazetemize şu açıklamalarda bulundu:

 

Önerilerimiz;

1:  Ayaş Belediyemiz geçtiğimiz dönemde kendi mülklerinde kiracı olan esnaftan 6 ay yarım kira almaya karar vermişti. Bu yarım kira indirimi Haziran ayında bitecek.

Şimdi bizim esnaf arkadaşlarımız adına isteğimiz ise Ayaş Belediyemizin Haziran ayından itibaren 6 boyunca KİRA ALINMAMASIDIR.

    Esnafımızın kendini toparlaması için bu mecburidir.

2:  Ayaş'ta bulunan Belediyemize ait mülklere en az bir yıl kira zammı yapılmamalıdır.

3:  Ayaş Belediyesi esnaflarımızın her birine en az 2000'er lira kira yardımı yapılmalıdır.

    (Mülk sahipleri ile görüşülerek kiracı olan esnaf kardeşimize daha farklı kolaylık sağlanılabilir.)

4:  Ana yoldan çarşıya iniş yolu gerekli düzenlemeler yapılarak hemen açılmalıdır.Bu yol münasebetiyle çarşı hareketlenecektir. Esnafımız biraz nefes alacaktır.

5:  Pandemi münasebeti ile iş yerini kapatmak zorunda olan veya işinden çıkarılan kardeşlerimizi normal hayata geçene kadar Belediyemizin şirketi bünyesinde geçici olarak çalıştırılmalıdır.

6:  İhtiyaç sahiplerini tespit ederek reklam yapmaksızın gıda ve market çekleri ile destek sağlanmalıdır. Özellikle verilen gıda çeklerinin alışverişini Ayaş'taki esnaflardan yapılması sağlanarak dolaylı olarak yerel esnafın kalkınmasını sağlanmalıdır.

7:  Bu Pandemi sürecinde hazır herkes evinde iken bunu fırsat bilerek Ayaş çarşı merkezinde yapılması düşünülen çevre düzenlemesi ve dış cephe giydirme işi biran evvel bitirilmelidir.

Bu seneki yaz sezonunu da ölü geçirmeye Ayaşlı esnafımızın takati kalmamıştır. Yeni sezona girmeden hazırlıklar bitmelidir...

Peki bu kadar işi hangi parayla yapacağız, parayı nereden bulacağız diye soranlara ise cevabımız açıktır. Belediyemize 500 bin TL lik makam arabası alırken kaynağı nereden bulduysanız esnafımıza, işsizimize de bu parayı bulmak zorundasınız.

Örneğin işe yeni alınan makam arabasını satmakla başlayabilirsiniz...

(Arabanın satılmasıyla 250 esnafımıza 2.000'er lira dağıtabilecek parayı bulduk bile )

8: Belediyemizin öncülüğünde Bu Pandemi ve kriz dönemini bir fırsat bilerek Ayaş'ımızın kalkınmasına gönül vermiş,Sevdası Ayaş olan herkesi bir masa etrafında buluşturarak istişareler yapılmalıdır. Bu istişarelerin neticesinde işsiz kalan insanlarımıza yeni iş sahaları açılmasını sağlayacak yatırımlar yapılmalıdır.

Ayaş'ımızın Turizm ve Diğer özellikleri planlanarak çok hızlı bir şekilde çalışmalara başlanılmalıdır.

Biz inanıyoruz ki Ayaş sevdalısı olan gönüller Türkiye'de ses getirecek bir çalışma ile güzel işler yapacaktır.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ayaş, Esnafı, Belediyeden, Destek, Bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı