Haber Detayı
04 Kasım 2016 - Cuma 01:04
 
Ayaş Belediye Başkanı Hakkında Soruşturma İzni Verildi
Bundan bir süre önce AK Parti Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilen ve partisinden ihraç edilen Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan hakkında İçişleri Bakanlığı soruşturma izni verdi.
Ankara Haberi
Ayaş Belediye Başkanı Hakkında Soruşturma İzni Verildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan iki ayrı soruşturma kapsamında Bülent Taşan hakkında ihalelerde yapılan usulsüzlükler ve belediyeyi 5 milyon lira zarara soktuğu iddia edilirken yine hazineye ait bir arsanın çok ucuza verilerek kamuyu 7 milyon lira zarara uğrattığı ifade edildi.

Bundan bir süre önce AK Parti Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilen ve partisinden ihraç edilen Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan hakkında İçişleri Bakanlığı soruşturma izni verdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan iki ayrı soruşturma kapsamında Bülent Taşan hakkında ihalelerde yapılan usulsüzlükler ve belediyeyi 5 milyon lira zarara soktuğu iddia edilirken yine hazineye ait bir arsanın çok ucuza verilerek kamuyu 7 milyon lira zarara uğrattığı ifade edildi.

    Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan ve Belediye Başkan Yardımcıları Hikmet Gezer ve Muhsin Yıldız ile Fen İşleri Müdür Vekili Zehra Erenler hakkında sürdürülen soruşturma kapsamında; İçişleri Bakanlığı soruşturma izni verdi ve adı geçen isimler belediyeyi ve kamuyu zarara uğrattıkları gerekçesiyle yargılanmalarına başlanacak.

   YOLSUZLUK İDDİALARI
    AK Parti’nin partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk ettiği ve ardından partiden ihraç ettiği Ayaş Belediye başkanı Bülent Taşan’ı, bu noktaya götüren yolsuzluk iddialarıyla ilgili ayrıntılar ise oldukça gündem yaratacağa benziyor.  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Taşan hakkında iki ayrı soruşturma başlattı. İlk soruşturmada Taşan’ın “doğrudan temin ihalesi” adı altında düzenlediği ihaleler karşılığında mal alımı yapmadan yandaş şirketlere yüklü ödemeler yaptığı, her şeyin kağıt üzerinde kaldığı bu yöntemle belediyeyi 5 milyon lira zarara soktuğu öne sürülüyor. İkinci soruşturmada ise özel bir şirkete belediye arazisinin metre karesini 8 liradan satan Taşan’ın, aynı yerdeki hazineye ait arsanın metrekaresinin ise 1.38 liradan satılmasına neden olduğu ve böylece kamunun 7 milyon lira zarara uğratıldığı iddia ediliyor.

   MİLYON TL’LİK İDDİALAR
    Belediye Meclis Üyeleri Şaban Baysal ve Mustafa Kaya hakkında soruşturma izni verilmezken Bülent Taşan, Hikmet Gezer, Muhsin Yıldız, Zehra Erenler hakkında örgütlü bir şekilde yolsuzluk yapmak, gayrimenkul rayiç bedelini az göstererek belediyeyi zarara uğratmak, alınmayan malları belediyeyi alınmış gibi göstermek, yapılmayan işleri yapılmış gibi göstermek gibi suçlamalar da yer alıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Bundan, bir, süre, önce, AK, Parti, Merkez, Disiplin, Kurulu’na, sevk, edilen, p
Yorumlar
Haber Yazılımı