Haber Detayı
21 Ekim 2021 - Perşembe 01:44
 
Bağlıca-Çevre Yolu Bağlantısı Trafiğe Açıldı
Büyükşehir Belediyesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri son dönemde yapılan sağlamlık ve modern yol projesi tasarımına sahip ulaşım projelerinden biri olarak gösterilen Bağlıca Bulvarı-Ankara Çevre Yolu bağlantısını tamamlayarak trafiğe açtı.
Etimesgut Haberi
Bağlıca-Çevre Yolu Bağlantısı Trafiğe Açıldı

 Güvenli sürüş ve can güvenliğini önceleyen projelerden birini daha hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Etimesgut ilçesinin trafik yoğunluğunu azaltacak Bağlıca Bulvarı-Ankara Çevre Yolu bağlantısını tamamlayarak trafiğe açtı.

      Bağlantı yolunun trafiğe açıldığını sosyal medya hesapları üzerinden Başkentlilere duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bağlıca Bulvarı ile Ankara Çevre Yolu’nu bağlayan 3 gidiş-3 geliş şeritten oluşan bağlantı yolunu 72 milyon TL maliyetle tamamlayıp kullanıma açtık. Kent trafiğimize nefes aldıracak projeleri bir bir hayata geçirip Ankara’mızda konforlu ve güvenli bir ulaşım ağı kuruyoruz” dedi.

 

GİDİŞ-GELİŞ TOPLAM 6 ŞERİTTEN OLUŞAN MODERN YOL PROJESİ 

    Yol yapım ve proje detayları açısından son dönemde yapılan sağlamlık ve modern yol projesi tasarımına sahip ve Ankara’nın en büyük çevre yoluna bağlantı sağlayan proje olarak gösterilen Bağlıca Bulvarı-Ankara Çevre Yolu, gidiş geliş toplam 6 şeritten oluşuyor.

    Sincan-Etimesgut bölgesi için hayati önem taşıyan Bağlıca Bulvarı-Çevre Yolu bağlantısı, bölgenin ulaşım sıkıntısını çözerek Yapracık bölgesinin merkeze ulaşımını da kolaylaştıracak. 6 bağlantı kolu bulunan ve 8 kilometre uzunluğundaki bağlantı yolu projesinde toplam 110 bin ton asfalt imalatı gerçekleştirilirken, 8 kilometre otokorkuluk ile 15 kilometre de yol çizgisi kullanıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Bağlıca-Çevre, Yolu, Bağlantısı, Trafiğe, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı