Haber Detayı
15 Şubat 2021 - Pazartesi 09:44
 
Başkentli Çiftçilere Mercimek Tohumu Desteği
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kırsal kalkınmayı geliştirmek ve yerli üretimi artırmak amacıyla ilk kez Başkentli çiftçilere kırmızı mercimek tohumu desteği sağladı.
Ankara Haberi
Başkentli Çiftçilere Mercimek Tohumu Desteği

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kırsal kalkınmayı desteklemek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla Başkentli çiftçilere yönelik destek projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. 

   Başkan Yavaş, yerli üretimi teşvik ederek nadas alanlarını daraltmak, kuru tarım alanlarını değerlendirmek ve girdi maliyetlerini düşürmek için yeni bir destek projesini daha başlattı. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı bu yıl ilk kez Şereflikoçhisar, Bala ve Haymana ilçelerinde çiftçilere “Kırmızı Mercimek Tohumu” dağıtımı gerçekleştirdi.

 

675 YERLİ ÜRETİCİYE TOPLAM 200 TON KIRMIZI MERCİMEK DAĞITIMI YAPILDI

   Başkent’te tarımı canlandıracak projelere Başkan Yavaş’ın talebi doğrultusunda ağırlık veren Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, bu desteklerle çiftçilerin gelir seviyesini artırmak ve iklim kaynaklı tarım alanlarından maksimum düzeyde fayda sağlamayı amaçlıyor.

   Nohut tohumundan Macar fiği tohumuna kadar çok sayıda tarımsal destek projesiyle Başkentli çiftçilerin yüzünü güldüren Büyükşehir Belediyesi şimdi de yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u çiftçi katkı payı olmak üzere üç ilçede ilk kez kırmızı mercimek tohumu desteğinde bulundu.

  Şereflikoçhisar, Bala ve Haymana ilçelerinde 675 yerli üreticiye toplam 200 ton kırmızı mercimek tohumu dağıtıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başkentli, Çiftçilere, Mercimek, Tohumu, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı