Haber Detayı
23 Haziran 2021 - Çarşamba 10:55
 
Büyük Kayaş Millet Kıraathanesi Tamamlandı
Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan’ın model projelerinden birisi olan millet kıraathanelerininsayıları Mamak’ta gün geçtikçe artıyor.
Mamak Haberi
Büyük Kayaş Millet Kıraathanesi Tamamlandı

Mamak Belediyesi Peyami Sefa ve AkdereMillet Kırrathanelerinin ardından Büyük Kayaş mahallesi’nde inşa ettiiği MilletKıraathanesinin yapımını tamamladı. 72.5 metrekarelik alanda hizmet verecekkıraathanenin bölgeye sosyal ve kültürel anlamda önemli katkı sunmasıhedeflenirken, her yaş grubuna da hizmet edecek.

 

Kıraathanelerimizde hemşehrilerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız

Millet kıraathanelerinin vatandaşlar arasında kaynaşmayı da sağlayacağını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, millet kıraathanelerinin vatandaşların sosyal ve kültürel yaşamına önemli katkılar sunduğunu belirterek, “Yüzlerce yıllık medeniyet geçmişimizden gelen kıraathane geleneği, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde günümüze taşındı. Millet Kıraathanemizin her yaş grubunun sosyalleşmesi için faydalı ve verimli bir ortam olacağına inanıyorum. Gençlerimizin yanı sıra tüm yaş grubundan vatandaşlarımız, bu mekanlarda rahatça ders çalışabilecekler; kitaplarını, gazetelerini okuyabilecekler ve sonuçta oldukça kaliteli vakitler geçirebilecekler. Hemşehrilerimizin sosyal yaşamlarına katkı sağlayacak olan millet kıraathanelerimiz, inanıyorum ki Mamaklıların yeni buluşma noktası olacak" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Büyük, Kayaş, Millet, Kıraathanesi, Tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı