Haber Detayı
09 Eylül 2021 - Perşembe 11:57
 
Büyükşehir'den Serhat Mahallesi'ne 32 Bin m2'lik Park
Ankara Büyükşehir Belediyesi mahalle içlerindeki boş alanları değerlendirerek vatandaşlar için yeşil alanlar haline dönüştürüyor.
Ankara Haberi
Büyükşehir'den Serhat Mahallesi'ne 32 Bin m2'lik Park

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’yı yeşilin de Başkenti yapmak için çalışmalarını kent genelinde yaygınlaştırıyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılışı yapılan Yenimahalle’deki Serhat Mahallesi Parkı’nı bölge halkı kullanmaya başladı.

 

32 BİN METREKARELİK BOŞ ALAN DEĞERLENDİRİLDİ, BİNİ AŞKIN AĞAÇ DİKİLDİ

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Yenimahalle’de bulunan ve yıllardır atıl durumdaki 32 bin metrekarelik alanı bölge halkının keyifli zaman geçirmesi için kısa sürede çalışmaları tamamlayarak hizmete açtı.

Yenimahalle 1297. Cadde ve 1316. Cadde ile 1296. Sokak arasına yapılan park, koşu yolu, çocuk oyun alanı ve kamelyalarıyla 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Parkın içerisine 350 adet yapraklı ağaç, 700 adet ibreli ağaç dikilirken 25 bin metrekarelik de çim alan oluşturuldu.

Bölge halkının ihtiyaç duyduğu ve severek kullanacakları bir yeşil alan oluşturduklarını belirten Peyzaj Mimari Duygu Terzi, “Parkımız çok güzel oldu. 32 bin metrekarelik alanı var. Tam konutların ortasında kullanım açısından halkımıza çok güzel hizmet edeceğini düşünüyoruz. Parkımız koşu yoluyla, çocuk oyun alanıyla, kamelyalarıyla gerçekten güzel bir alan oldu. Umarım vatandaşlar severek kullanır” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Büyükşehir'den, Serhat, Mahallesi'ne, 32, Bin, m2'lik, Park,
Yorumlar
Haber Yazılımı