Haber Detayı
23 Ekim 2021 - Cumartesi 09:31
 
Çankaya 29 Ekim Cumhuriyet Coşkusuna Hazır
Çankaya Belediyesi Cumhuriyet'in 98'inci yılını coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. 23 Ekim'de başlayacak kutlamalar, 29 Ekim'de "Meşaleli Yürüyüş" ve "Edip Akbayram Konseri"yle doruk noktasına ulaşacak.
Çankaya Haberi
Çankaya 29 Ekim Cumhuriyet Coşkusuna Hazır

Çankaya Belediyesi Cumhuriyet'in 98'inci yılını Başkent'in dört bir yanında düzenlenecek etkinliklerle coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. 23 Ekim'de Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde gerçekleşecek Golden Horn Brass'ın "Cumhuriyetin Bakır Sesleri" konseriyle başlayacak etkinlikler, flash mob ve bando gösterileriyle hafta boyunca Başkent'in dört bir yanına yayılacak. Çankaya'da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 29 Ekim'de "Meşaleli Yürüyüş" ve "Edip Akbayram Konseri"yle doruk noktasına ulaşacak.

TÜM BAŞKENTLİLER DAVETLİ
Çankayalıları Cumhuriyet Bayramı coşkusunu birlikte yaşama çağrısında bulunan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Bu ülkenin birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacı var. Bu ülkenin Cumhuriyetle, demokrasiyle, evrensel insan hak ve özgürlükleriyle yönetilmesi için mücadele veriyoruz. Biz milletin egemenliğine inanıyoruz. Biz bu ülkenin her karışında, barışın ve kardeşliğin tesis edilmesini savunuyoruz. Cumhuriyetimizin 98. Yılında, cumhuriyetimizi yaşatma inancıyla ellerimizde meşalelerle Ata’mızın ebedi istirahatgahı Anıtkabir’in yanı başındaki Anıtpark’a yürüyeceğiz. Yüreğinde Atatürk sevgisi, cumhuriyet sevgisi olan her vatandaşımızı bu yürüyüşe ve Cumhuriyet Bayramı konserine davet ediyorum” dedi. 

 

KUTLAMALAR HAFTA BOYU SÜRECEK 

Çankaya Belediyesinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı haftası kutlama programı şöyle: 

 

- "Cumhuriyetin Bakır Sesleri" 
Golden Horn Brass Konseri
Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi 
Sabahattin Ali Konferans Salonu 

Tarih: 23 Ekim Cumartesi Saat 20.00 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, 29, Ekim, Cumhuriyet, Coşkusuna, Hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı