Haber Detayı
13 Ekim 2021 - Çarşamba 09:40
 
Çankaya-Bademlidere'ye 20 Bin Ağaç Dikiliyor
Çankaya Belediyesi tarafından Ankara’ya yeni bir Atatürk Orman Çiftliği kazandırmak için hazırlanan Bademlidere Kent Ormanı’na 20 bin ağaç dikiliyor.
Çankaya Haberi
Çankaya-Bademlidere'ye 20 Bin Ağaç Dikiliyor

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in kısa süre önce Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte törenle ilk fidanları diktikleri Bademlidere Kent Ormanına 20 bin fidan dikme çalışmaları devam ediyor. 

Ankara’nın yeni Atatürk Orman Çiftliği olacak Bademlidere Kent Ormanı içinde bulunan badem ağaçlarına ek olarak dikilen 20 bin fidan ile çok daha sık ağaçlardan oluşan bir ormana dönüşecek. Çankaya Belediyesi ekiplerinin her gün düzenli olarak dikimini gerçekleştirdikleri fidanlardan şu ana kadar 3 bini toprakla buluşturuldu. Aynı zamanda çok amaçlı bir parka da dönüştürülecek olan 750 bin metrekarelik Bademlidere’de spor alanları, piknik alanları, macera parkı ve evcil hayvan alanı olacak. Çocukların midillilere binebileceği pony parkı da içinde barındıracak olan Bademlidere’de Ankara halkının yeni yaşam alanı olarak hizmet verecek.  

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya-Bademlidere'ye, 20, Bin, Ağaç, Dikiliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı