Haber Detayı
15 Nisan 2021 - Perşembe 20:55
 
Çankaya Belediyesi'nden Mağdurlara Nakit Desteği!
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, İleri Mahallesi’nde meydana gelen temel kayması nedeniyle mağdur olan sakinlere para yardımında bulunacaklarını bildirdi.
Çankaya Haberi
Çankaya Belediyesi'nden Mağdurlara Nakit Desteği!

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Açelya Apartmanının yıkımından etkilenen yurttaşlarımızdan, evini tahliye edemeyenlere 25 bin TL, evini tahliye edebilenlere ise 7 bin TL nakit destekte bulunacağız” açıklamasında bulundu. Taşdelen,  “Cuma günü olağanüstü toplayacağımız Meclisimizde bu kararları alıyoruz ve uygulamaya başlıyoruz” dedi.  

 

Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen mağdur ailelerin çocuklarının eğitim araç gereçlerini de karşılayacaklarını, giyecek ve gıda desteğinde de bulunacaklarını ifade etti.  

 

BAŞKAN TAŞDELEN VATANDAŞLARI YALNIZ BIRAKMADI 

Olayın yaşandığı andan itibaren bölgedeki vatandaşları yalnız bırakmayan Başkan Alper Taşdelen, binanın kontrollü yıkımı ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tüm ekipleriyle alanda hazır bulunduklarını belirtti.  Başkan Taşdelen, yurttaşların mağdur olmaması için her türlü desteği verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini ifade ederek, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bölgede yerinde kentsel dönüşüm yaparak vatandaşlarımızın yeni evlerini kısa sürede teslim edeceğini açıklaması da ayrıca sevindirici bir haber” diye konuştu. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Belediyesi'nden, Mağdurlara, Nakit, Desteği!,
Yorumlar
Haber Yazılımı